Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

nafta ruse

BE arrin marrëveshje kompromisi për ndalesë në naftën ruse

Liderët e Bashkimit Evropian janë pajtuar për një plan që parasheh bllokimin e më shumë se dy të tretave të importeve të naftës ruse. Ndalesa...

Kryeministri hungarez kritika BE për ndalimin e naftës ruse: Ne kemi nevojë për zgjidhje, pastaj sanksionet

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, ka kritikuar Komisionin Evropian për mënyrën sesi po e trajton propozimin e ndalimit të naftës ruse, madje duke e...

Von der Leyen: BE nuk ka gjetur akoma një zgjidhje për naftën ruse

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen thotë se BE nuk ka mundur akoma të bëjë një marrëveshje për një paketë të gjashtë...

Putin PARALAJMËRON Europën: Do të paguani çmim të lartë të energjisë, nëse Perëndimi bllokon naftën tonë

Presidenti rus Vladimr Putin ka paralajmëruar se Evropa do të paguajë një çmim të lartë për energjinë, nëse Perëndimi vendos një embargo ndaj naftës...

Hungaria i del kundër BE-së për ndalimin e importit të naftës ruse: Do të shkatërronte ekonominë tonë

Hungaria nuk mund të mbështesë një embargo të propozuar nga Bashkimi Evropian për importet e naftës së papërpunuar nga Rusia, pasi kjo do të...

“Shpërthen” ministri i jashtëm ukrainas, thirrje botës: Mos e blini naftën ruse, është plot me gjak ukrainas

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, ka kritikuar ashpër liderët botërorë lidhur me vendosjen e një ambargo të naftës ruse. Përmes një postimi në...

SHBA paralajmëron: Embargoja ruse e gazit dhe naftës do të rrisë çmimet globale

Shtete e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar se embargoja ruse e gazit dhe naftës do të çojë në rritje të çmimeve. Sekretarja e Thesarit e...

Zelensky falenderon Joe Biden për ndalimin e importit të naftës ruse: Goditje në zemër për Putinin

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky falënderoi presidentin amerikan Joe Biden të martën për shpalljen e ndalimit të importeve të naftës, gazit natyror dhe qymyrit rus në...

Vendburimet e naftës, fituesi i tenderit të anuluar: Do hedh në gjyq Shqipërinë

Shqipëria ka nevojë urgjente për investime të huaja për të zhvilluar ekonominë dhe infrastrukturën e saj. A mendoni se një trajtim i tillë...

Lajmet e fundit