Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

TAG

myzeqe

“Të ushqyerit në jetën e Myzeqesë”, promovohet botimi i ri i autores Elmira Rama

Shkrimtarja Elmira Rama, autore e dy vëllimeve poetike dhe disa studimeve, vjen me një botim të ri ku gërsheton me gjuhën shkencore dhe tradicionale...

“Gënjen Erioni se do t’i zërë vendin Fridës”, Braçe kërkon NAFTË për fermerët e Myzeqesë: Kam që në janar që ju flas, ju një...

Deputeti socialist Erion Braçe kërkon nga Ministria e Bujqësisë që të shpërndajë naftën për fermerët e Myzeqesë, pasi kulturat bujqësore që ata kanë mbjellë...

“Po ta mbjell hashash fitoj, po s’të lënë këta”, ironizon ish-deputeti që u akuzua për fshehje pasurie: Edhe unë e punoj tokën, po s’marr...

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka akuzuar kolegë dhe ish-kolegë të tij në Parlament për deklarime të rreme të pasurisë. Ai u shpreh ditën e sotme...

Korreshi për protestën e fermerëve të Myzeqesë: Shtet që të vjedh votën e të jep dajakun, hajde flisni me fermerët për lulëzimin e bujqësisë,...

Deputeti i opozitës Saimir Korreshi ka reaguar për protestën e zhvilluar ditën e sotme në zonën e Myzeqesë, ku fermerët kundërshtuan miratimin e Paketës...

Fermerët e Myzeqesë në protestë për Paketën Fiskale 2022, Rama publikon foton në Facebook: 7 miliardë lekë mbështetje për ta

Fermerët në zonën e Myzeqesë janë ngritur në protestë paraditen e kësaj të premteje, për të kundërshtuar miratimin e e Paktesë së re Fiskale...

BASHA ndalet në Myzeqe, ‘lumë’ akuzash ndaj RAMËS, premtim i ri për bujqësinë: Qeveria po ju mjel si lopët, 100 milionë euro buxhet për...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha premtoi se paratë e oligarkëve pranë qeverisë do t'u kthehen qytetarëve në formën e subvencioneve dhe investimeve nga shteti...

Nuk shesin dot produktet bujqësore, fermerët e Myzeqesë mblidhen te Ministria e Bujqësisë

Fermerët e Myzeqesë do të nisin nesër protestat kundër politikave të qeverisë për bujqësinë ditën e nesërme. Në njoftimin e dhënë...

Ju lutem 1 thesë miell t’u bëjë bukë kalamanjve…Nëna shpërthen në lot para kameras, VARFËRIA ulur këmbëkryq në mes të MYZEQESË

Entela Buzi, nënë e dy fëmijëve nga fshati Kallm i Fierit, të këput shpirtin ndërsa mes lotësh përpara mikrofonit të News24 kërkonte bukë, ndonjë...

“Minë me sahat”, 40 ton helme rrezikojnë fierakët dhe Myzeqenë (VIDEO)

Banorët e Fierit kanë dhënë një alarm pasi 40 tonë helme rrezikojnë jo vetëm jetën e tyre por edhe të rreth 5 mijë banorëve...

Lajmet e fundit