Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

myslimane

Festa e Kurban Bajramit, mbushet plot Sheshi Skëndërbej, besimtarët myslimanë falin Namazin

Besimtarët myslimanë sot kremtojnë festën e Kurban Bajramit e njohur ndryshe dhe si “Festa e Flijimit”. Herët në mëngjes me qindra besimtarë kanë mbushur Sheshin...

Politikanët bëhen bashkë urojnë besimtarët myslimanë: Gëzuar Fiter Bajramin

Çdo ditë debatojnë për çështje politike dhe mospërputhje mendimesh, në festa fetare ashtu si ndodh gjithmonë politikanët ndajnë të njëjtin urim. Krerët më të lartë...

Rama uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Bajramin shqiptarë kudo ndodheni

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë më rastin e festës së Fiter Bajramit. Rama ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të...

Vlen sa 1 mijë muaj, ja ç’duhet të bëni në Natën e Kadrit

Nata e Kadrit njihet si nata kur Kurani zbriti në tokë. Sipas fesë ismale, sot më 8 maj është Nata e Kadrit dhe agjërimi...

Basha urime për muajin e Ramazanit: Të na shërbejë për t’u udhëhequr në rrugën e drejtë, të ndërtojmë një jetë më të mirë për...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit. Përmes një shënimi në rrjete sociale Basha...

VIDEO/ Një grua myslimane dëbohet nga avioni, pasi një burrë thotë se nuk ‘ndihet rehat’ me të

Një grua myslimane u zbrit nga avioni, pasi një pasagjer tjetër mashkull tha se ai nuk "ndihej rehat" me të në aeroplan. ...

Gruaja me shami bëhet gjykatësja e parë në Britani

Një grua në Britani është bërë gjyqtarja e parë në botën perëndimore që mban veshur një shami. Raffia Arshad, 40 vjeç,...

‘Agjërimi është mundësia e madhe për t’u penduar për gabimet’, Kryemadhi uron besmitarët myslimanë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemdhi ka uruar besimtarët myslimanë në nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit. 'Muaji i Bekuar i...

Thellohet skandali në Kishën e Sarandës, Mitropoliti thirrje të krishterëve kundër myslimanëve

Disa ditë më parë Newsbomb.al bëri publik skandalin në Kishën e Shën Harallambit në Sarandë, ku një njoftim i afishuar në hyrje i bënte...

Viti i ri kinez, myslimanët detyrohen të konsumojnë mish derri dhe alkool

Myslimanët në rajonin e largët perëndimor të Kinës, janë detyruar të hanë mish derri dhe të pinë alkool gjatë festës së vitit të ri...

Lajmet e fundit