Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Myslim Pashaj

Vendimi i Gjykatës së Hagës për DETIN, kolonel Pashaj optimist: Ja pse zgjidhja do të jetë në favorin tonë, humbasim vetëm nëse…

Kolonel Myslim Pashaj ka folur për çështjen e detit me Greqinë, ku vendimin përfundimtar do ta marrë Gjykata e Hagës. I...

‘Çështja e detit në Hagë’, Koloneli Pashaj: Vendim i gabuar, Berisha vijon të jetë ende me mendimin se…

Koloneli, Myslim Pashaj mendon se vendimi i kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Jashtëm grek Nikos Dendias për ta çuar çështjen në Gjykatën e Hagës...

‘Deti’ vendoset në Hagë, kolonel Myslim Pashaj tregon ku ‘çalon’ Shqipëria: Kam më shumë besim te gjykata se teknikët shqiptarë

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama priti në një vizitë zyrtare ministrin e Jashtëm grek Nikos Dendias, ku u diskutua për çështjen e detit....

Çështja e detit, flet koloneli Myslim Pashaj: Do ishte mirë që negociatat të rifillonin, por s’jemi të barabartë me Greqinë

Koloneli Myslim Pashaj ka folur në emisionin "Kjo Javë" për çështjen e zgjerimit detar me 12 milje që kërkon Greqia në detin Jon dhe...

KOLONELI I DETIT nuk thirret nga qeveria: Ajo ka këshilltarët e saj… (Nga Amerika vendos pikat mbi ‘i’)

Myslim Pashaj, koloneli që ka dhënë një sqarim të gjatë sa i përket bisedimeve mes Shqipërisë dhe Greqisë për detin, në përgjigje për interesimin...


Lajmet e fundit