Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

Mynih

Veliaj vizitë në Mynih: Suksesi i Tiranës i kushtohet qytetarëve të saj

Tirana është përzgjedhur si qyteti model i zhvillimit në Forumin vjetor të arkitektëve dhe urbanistëve gjermanë, organizuar nga Ministria e Zhvillimit Urban të Bavarisë...

Rama ndodhet që sot në Gjermani, ja kush e ka ftuar në “Allianz Arena”

Të hënën e 28 nëntorit është planifikuar që Edi Rama të takohet me kancelaren Angela Merkel, por kryeministri shqiptar ndodhet që sot në Gjermani...

Shqipëria dhe Kosova hapin Konsullatën e përbashkët në Mynih të Gjermanisë

Në një aktivitet të posaçëm të organizuar me pjesëmarrjen e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati dhe Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver...

Paralajmërimi i Europol 2 ditë para sulmit në Mynih: Europa është e kërcënuar nga “ujqërit e vetmuar”

Europol paralajmëroi vetëm dy ditë përpara sulmit në Mynih të Gjermanisë se Europa është kërcënuar nga sulmuesit e vetmuar apo siç njihen ndryshe “ujqërit...

9 të vrarë dhe dhjetra të plagosur në Mynih, autori në fund vret veten

9 të vrarë dhe 16 të plagosur, ky është bilanci final i ngjarjes së djeshme në Mynih. Më në fund efektivët kanë mundur...

Sulmi terrorist në Gjermani, shkon në 9 numri i viktimave, policia rrethon rrethon Mynihun

-Disa terroristë kanë qëlluar me armë ndaj njerëzve në një qendër tregtare në Mynih të Gjermanisë. -Si pasojë e sulmit, 9 persona kanë mbetur...

MPJ e Kosovës vë në dispozicion numrin e emergjencës për shtetasit që ndodhen në Mynih

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës  këshillon të gjithë qytetarët e Kosovës që ndodhen në Gjermani, në rajonin ku ka ndodhur sulmi  t’i shmangin lëvizjet....

Obama pas sulmeve në Mynih: Zemrat tona janë me Gjermaninë

Pas sulmeve Mynih të Gjermanisë Presidenti i Shtetve të Bashkura të Amerikës, Barack Obama tha se Amerika është me Gjermaninë në këtë ditë të...

Sulm në Gjermani: “Allahu ekber”, militanti islamik vret një person dhe plagos 4 të tjerë

Katër persona janë plagosur nga një është vrarë me thikë në lindje të stacionit të Mynihut. Policia po heton për një lidhje të mundshme të...

Lirohen 3 shqiptarët në Mynih, me 30 mijë eurot do blinin shtëpi

Mediat gjermane njoftojnë se 3 shqiptarët e arrestuar ditën e djeshme në Mynih, janë të lirë sot në mbrëmje. Sipas mediave të Gjermanisë, autoritetet...

Lajmet e fundit