Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

mykolaiv

Forcat ruse sulmojnë me raketa qytetin e Mykolaiv, 12 të plagosur dhe dhjetëra shtëpi të shkatërruara

Dymbëdhjetë persona u plagosën dhe shtëpitë u shkatërruan, pasi qyteti jugor i Ukrainës, Mykolaiv, u bombardua me raketa nga forcat ruse mbrëmjen e djeshme. "Armiku...

Rusët sulmojnë me raketa vendbanimet në Mykolaiv

Shpërthime të shumta janë dëgjuar mëngjesin e sotëm në Mykolaiv, një ditë pasi sulmi rus në Odesa  la të vdekur 21 persona. Sipas raportimeve paraprake,...

Kryebashkiaku i Mykolaiv thirrje banorëve: Nëse doni të jetoni, largohuni nga vendi, qyteti po bombardohet çdo ditë

Kryebashkiaku i qytetit jugor  të Ukrainës Mykolaiv, Oleksandr Sienkevych, u ka kërkuar banorëve të qytetit që të largohen. Kjo thirrje e tij ka ardhur për...

Rusët të pamëshirshëm, bombardojnë spitalin e fëmijëve në Mykolaiv, humbin jetën 10 persona

Rusët vijojnë me bombardime në Ukrainë, ku kësaj here nuk kanë kursyer as spitalin ë fëmijëve në Mykolaiv. Mediat e huaja bëjnë me dije se...

Trupat ruse bombardojnë një ndërtesë qeveritare në Mykolaiv, 12 të vrarë dhe 33 të plagosur

Të paktën 12 persona mbetën të vrarë dhe 33 u plagosën sot gjatë një sulmi rus mbi ndërtesën qeveritare në Mykolaiv.     "Ata (rusët) goditën...

Ushtria ruse qëllon me raketa kazermën ushtarake në Mykolaiv, raportohet për të paktën 45 të vdekur

Dhjetëra viktima raportohen në Ukrainë, si pasojë e një sulmi me raketa në një kazermë të ushtrisë ukrainase. Ngjarja është regjistruar në qytetin jugor...

VIDEO/ Ushtria ukrainase rimerr nën kontroll qytetin Mykolaiv dhe aeroportin e Kulbakonos

Ushtria ukrainase ka marrë nën kontroll qytetin jugor të Mykolaiv-it dhe aeroportin e Kulbakonos. Lajmin e ka dhënë zyrtari i qeverisë ukrainase Andriy Yakobchuk, i...

Lajmet e fundit