Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

muzike

Muzikë pas orarit të lejuar, gjobiten me 10 milionë lek dy pronarët e lokaleve në Lezhë (EMRAT)

Dy pronarë lokalesh në Lezhë janë gjobitur me 10 milionë lekë pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitetin e tyre me muzikë pas orarit të...

Muzikë jashtë orarit të lejuar, gjobitet me 10 milionë lekë dhe vihet nën hetim pronari i biznesit në Durrës (Emri)

Gjobitet me 10 milionë lekë pronari i një biznesi në Durrës, pasi kishte lënë hapur lokalin e tij, madje edhe muzikën e mbante ndezur...

“Ti më dhe arsye për të buzëqeshur”, Adelina Ismaili i ben dedikimin e ndjerë dashurisë së saj më të madhe: Je krenaria ime

Adelina Ismaili është ndër këngëtarët më të dashura për shqiptarët. Vitet kalojnë por ajo vazhdon tëm mbetet diva e muzikës shqiptare dhe një nga...

Dikur “mbretër” të rrugës, sot të “Eurovisionit”: Si grupi italian arriti majat dhe rrëmbeu çmimin e parë në festival

Dikur “mbretër” të rrugës dhe sot triumfues të “Eurovision 2021”. Grupi “Maneskin” të cilët arritën që mbrëmjen e djeshme të shpalleshin fitues të festivalit më...

Ju kujtohet kënga konkurenca? Jeta Faqolli e zhgënjyer: Më janë mbyllur shumë dyer, s’kam pasur një menaxher të mirë

Gjatë viteve të fundit kemi parë dhe dëgjuar shumë këngëtarë e këngëtare, ku shumë na kanë lënë mbresa e disa të tjerë jo. Për...

Me muzikë e fishekzjarre, socialistët festojnë fitoren e PS në Librazhd (VIDEO)

Simpatizantë dhe mbështetës të Partisë Socialiste janë mbledhur mbrëmjen e sotme në qendër të Librazhdit, ku kanë festuar fitoren e PS. Me fishekzjarre dhe muzikë...

Ndezën muzikën, ‘kërcet’ gjoba për 5 lokale në zonën e plazhit në Durrës

5 lokale në Durrës janë gjobitur pasi ka ndezur muzikën pas orë 20:00, duke mos respektuar rregullat e vendosura kundër Covid. ...

Ledina Çelo merr vendimin e papritur, rikthehet në muzikë pas shumë vitesh: Së shpejti publikoj këngën e re

Ledina Çelo ka marrë një vendim të papritur, pasi bën me dije se do t’i rikthehet muzikës pas shumë vitesh.  Lajmin...

Poetja shqiptare Irma Kurti në tregun botëror të muzikës

Shtëpia diskografike italiane Jaywork Records hedh në tregun ndërkombëtar muzikor bashkëpunimin më të ri poetes Irma Kurti dhe kompozitorit Galliano Borsato titulluar: “Hard to...

Gjendet e vdekur këngëtarja e famshme 25-vjeçare

Këngëtarja e famshme e muzikës K-pop, Sulli, ish pjesëtare e bandës muzikore f(x) është gjetur e pajetë në banesën e saj. ...

Lajmet e fundit