Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
27 °
Mar
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021

TAG

muzika

Shuhet legjenda e muzikës botërore, George Michael

Është shuar në moshën 53 –vjeçare legjenda e muzikës botërore, George Michael. Lajmi është bërë i ditur nga publicisti i tij....

Krahasimi, si ka degraduar muzika dhe shoqëria shqiptare brenda dy dekadash

Në rrjetet sociale është duke qarkulluar krahasimi i dy tekste këngësh, të vitit 1994 dhe 2016, çka tregon për një degradim të muzikës dhe...

Gazetari kujton Tonin Tërshanën: Sot një vit pa emblemën e këngës së lehtë

Gazetari Albert Vataj ka kujtuar sot këngëtarin e madh shqiptar, Tonin Tërshanën, në një vjetorin e vdekjes së tij. Duke e...

Big Basta “luftë” kolegëve: Majk dhe Getoar vjedhin klikimet, Sinan Hoxha nuk të bën mirë për veshët

I revoltuar për situatën e tregut muzikor shqiptar, vjedhjen e klikimeve dhe të së drejtës së autorit, Big Basta rrëfen në një intervistë për...

Super-bashkëpunimi i kësaj vere, Flori Mumajesi dhe Ledri Vula nisin xhirimet e klipit

Kanë nisur xhirimet e klipit për këngën që do të publikohet së shpejti nga dyshja Flori Mumajesi dhe Ledri Vula. Dy këngëtarët...

Imami: Muzika nuk është haram, të kënduarit është

Një imam nga Arabia Saudite i ka shpjeguar ndjekësve të tij, interpretimin që sipas tij është i saktë rreth muzikës dhe këngës në librin...

Butrint Ymeri bashkëpunim me këngëtaren shqiptaro-greke

Dhe surpriza u zbulua. Ajo që për shumë ditë diskutohej në media duket se sapo është bërë zyrtare nga vetë artistët. Butrint Imeri dhe...

Reperi shqiptar rrëzohet keq gjatë spektaklit

Po përpiqej të realizone me shpejtësi sfidën, por reperi Getinjo ka rrezikuar shumë në momentin kur është rrëzuar në skenë. I ftuar në emisionin...

Lajmet e fundit