Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

muaji i ramazanit

Princ Leka uron besimtarët myslimanë: Zoti ua pranoftë lutjet

Princ Leka Zogu ka uruar sonte të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. Me anë të një shënimi në rrjete...

Gramoz Ruçi uron besimtarët Myslimanë: Fitër Bajrami na i lehtëson sakrificat, na i shton shpresat dhe na e shumëfishon gëzimin

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Fitër Bajramit. Nesër në mëngjes do të...

Sulmi me thikë në xhaminë e Tiranës, thirrja e Elvis Naçit: Në këto ditë Ramazani, të mbizotërojë paqja dhe qetësia

Elvis Naçi ka reaguar për plagosjen e 5 besimtarëve myslimanë në xhaminë “Dine Hoxha” ditën e sotme tek rruga e Kavajës në Tiranë. Përmes një...

Reperja merr vendimin “drastik”, ndjekësit shokohen nga Tayna (FOTO)

Reperja Tayna është një nga personazhet më të ndjekur dhe të komentuar në botën e show biz-it shqiptar. Ajo ka treguar se është një besimtare...

“Agjërim të lehtë gjithë besimtarëve”, Edi Rama uron muajin e bekuar të Ramazanit

Kryeministri Edi Rama uron të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit.“Agjërim të lehtë për të gjithë besimtarët muslimanë në muajin e...

Nisi sot muaji i Ramazanit, Monika Kryemadhi uron besimtarët: Motra dhe vëllezër myslimanë, paqja dhe mirësia qoftë në zemrat e shtëpitë tuaja

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, uron të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e bekuar të Ramazanit.“Agjërim të lehtë e të pranuar për të gjithë...

Basha urime për muajin e Ramazanit: Të na shërbejë për t’u udhëhequr në rrugën e drejtë, të ndërtojmë një jetë më të mirë për...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit. Përmes një shënimi në rrjete sociale Basha...

Nesër nis muaji i Ramazanit, Kreu i KMSH uron besimtarët: Agjërim sa më të lehtë, qoftë muaji i mëshirës dhe i mirëkuptimit

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë (KMSH), Bujar Spahiu përmes një postimi ka njoftuar se më 13 prill  besimtarët myslimanë nisin muajin e shenjtë...

A duhet të agjërojnë gjatë Muajit të Ramazanit të prekurit nga Covid? Flet Imami: Nëse këta persona kanë…

Ish krye-imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefet Krasniqi,  ka treguar nëse personat të cilët kanë qenë të infektuar me Covid-19 duhet të...

Muaji i Ramazanit sjell lehtësimin e masave, Rama: Kemi diskutuar që t’u japim besimtarëve dhe qytetarëve një “frymëmarrje”…

Muaji i Ramazanit mund të sjellë edhe lehtësimin e masave anti-COVID, duke ulur orarin e kufizimit të lëvizjes.Kryeministri Edi Rama në emisionin “Log” tha...

Lajmet e fundit