Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

mrizi i zanave

Mes vreshtave të rrushit, vëllezërit Prenga ndajnë lajmin e bukur: Vera Kallmet GeG e Mrizit të Zanave vlerësohet me dy medalje në konkursin e...

Vera Kallmet GeG e restorantit të mirënjohur, Mrizi i Zanave është vlerësuar me dy medalje, një argjedi dhe një bronzi, në konkursin Decanter World...

“Të jesh NËNË”, pamje emocionuese nga kuzhina e Mrizit të Zanave, babi Leka sjell çdo ditë Lukasin e vogël tek mami Viktoria

Në faqen e Mrizit të Zanave në Facebook është postuar një foto shumë e bukur dhe emocionuese. Pamje të mrekullueshme dhe tepër domethënëse, që...

“Të punojmë tokën e të mos e braktisim”, Altin Prenga merr titullin Kavalier i Urdhërit të Yllit të Italisë, djaloshi shqiptar i Mrizit përshëndet...

Me një dekoratë në xhep, Titulli i Nderit Kavalier i Urdhërit të Yllit të Italisë, Altin Prenga, djali kurajoz nga Fishta e Lezhës që...

Edhe Vjosa Osmani e kalon fundjavën në Shqipëri, Presidentja e Kosovës viziton “Mrizin e Zanave”

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ashtu si edhe mijëra qytetarë të Kosovës, ka zgjedhur Shqiëprinë për të kaluar fundjavën.Gjatë vizitës në Shqipëri ajo ka...

Ambasadorja Kim dhe ajo e Suedisë heqin për pak kohë mendjen nga ‘Zgjedhorja’, shijojnë drekën dhe natyrën te ‘Mrizi i Zanave’

Dita e sotme është edhe afati i fundit për Këshillin Politik që të arrijë një konsensus për Reformën Zgjedhore, me palët që janë në...

Hapet ‘thesi i dhuratave’/ FESTONI dhe FITONI me newsbomb.al

Newsbomb.al ka menduar t’ua bëjë festat më të bukura. Për ndjekësit tanë në Instagram, ne ofrojmë një drekë ose darkë çift...

PROTESTAT/ Turistët të frikësuar: A është e rrezikshme të vijmë në Tiranë tani? (SMS-të)

Protestat e opozitës, shoqëruar edhe me akte dhune, kanë krijuar një përshtypje jo të mirë në arenën ndërkombëtare. Shqetësimi më i...

Pashkët në Fishtë, ‘Mrizi i Zanave’ atmosferë të veçantë (VIDEO)

Besimatarët katolikë kremtojnë sot Pashkët, Ringjalljen e Krishtit. Në këtë ditë të shënuar për besimin e krishterë nuk kanë munguar as urimet. ...

Rama me Altinin e Mrizit të Zanave, i jep cerifikatën e rëndësishme

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Fishtë të Lezhës.   Numri një i qeverisë, i shoqëruar nga deputeti i zonës, Pjerin...

Lajmet e fundit