Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

MPJ

Emri i ri i Maqedonisë, MPJ shqiptare përshëndet marrëveshjen: Koha e zgjidhjeve madhore për rajonin

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqiperisë përshëndeti nënshkrimin snë Psarades të marrëveshjes historike për emrin të arritur mes Kryeministrave...

Reagon Ministria e Jashtme: Detin do ta ndajmë në mënyrë të drejtë për të dyja palët

Ministria e Jashtme ka reaguar lidhur me diskutimet për atë që njihet si çështja e detit, me palën greke. Deklarata e MPJ-së...

Vota në OKB, Presidenca sqaron komunikimin me Ministrinë e Jashtme

Pas votës së Shqipërisë pro rezolutës së OKB-së, presidenti Ilir Meta i dërgoi letër presidentit amerikan Donald Trump, ku i shpjegonte se ky qëndrim...

Vdekja e Florenc Beqirajt, Ministria e Jashtme Shqiptare jep informacion

Pas ambasadës franceze në Tiranë, për vdekjen e 23-vjeçarit shqiptar në Marsejë, ka reaguar edhe Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme, në Tiranë,...

Dënimi i dy shoferëve, reagon Ministria e Jashtme: Po cënoni klimën e miqësisë

Ministria e Jashtme shqiptare ka shprehur keqardhjen që procedura e ndjekur nga autoritetet greke për dy shoferët shqiptarë që transportonin libra shqip në Greqi...

Shoferi i MPJ i dënuar sot në Greqi është daja i gazetares së njohur shqiptare

Agim Asllani, shoferi i Ministrisë së Jashtme, i dënuar sot nga Gjykata greke me 30 muaj burg është daja i gazetares së njohur së...

Shqipëria dënon provën bërthamore të Koresë së Veriut, thirrje për Kim Jong Un: Respekto detyrimet

Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka dënuar ashpër provën bërthamore të kryer nga Republika Popullore Demokratike e Koresë dhe e cilëson atë...

Lajmet e fundit