Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

moske

Balla reagon për protestën e PD: Aleanca e Rublave çdo ditë e më e tërbuar, kishin porosi nga Moska që sot…

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar pas mbylljes së protestës të thirrur nga kreu i PD, Sali Berisha. Balla ka postuar...

Lufta në Ukrainë, SHBA konfirmon se ka komunikuar me Kremlinin

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare i SHBA-së, Jake Sullivan, ka konfirmuar se kanalet e komunikimit midis Uashingtonit dhe Moskës mbeten të hapura. Duke folur në Nju...

Tentativa për të rekrutuar ambasadorin rus në Hagë, Moska thërret diplomatin holandez

Rusia ka thirrur ambasadorin holandez në Moskë, Gilles Beschoor Plug, për atë që thotë se ishte një përpjekje e shërbimeve të huaja të inteligjencës...

Ambasada italiane thirrje qytetarëve të vet në Moskë: Largohuni sa më shpejt, nëse qëndrimi juaj s’është i domosdoshëm

Ambasada italiane në Moskë  iu ka bërë thirrje shtetasve të vet që t ë largohen nga Rusia nëse e shhohin të arsyeshme. Ditën e djeshme...

Digjet në mes të Moskës “X6”-a e zv.shefit të Shtabit të Ushtrisë ruse, mediat e Kremlinit: Autore një 65-vjeçare që thirri “Azov”

Makina e zëvendës shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura Ruse, Yevgeny Sekretarev është djegur teksa ishte e parkuar në Moskë, raportojnë...

Rusia dënon me 9 vite burg basketbollisten amerikane, u kap me 1 gram kanabis në Moskë

Një gjykatë në Rusi ka dënuar me 9 vite burg basketbollisten e “WNBA” amerikane Brittney Griner për posedim të lëndëve narkotike. Prokuroria kërkoi 9.5 vite...

Presidenti indonezian takohet me presidentin rus në Moskë: I dhashë Putinit një mesazh nga Zelensky

Hapja e një kanali komunikimi midis Moskës dhe Kievit duket se kërkohet nga presidenti indonezian Joko Widodo, i cili tha se i kishte dërguar...

AFET: Njohje e ndërsjellë Kosovë – Serbi, Beogradi të sanksionojë Moskën

Komisioni për Punë të Jashtme i Parlamentit Evropian, bëri thirrje të martën që marrëveshja përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të "mbështetet në njohjen e...

Horror, babai gjen të masakruar me thikë vajzën 17 vjeçe, u godit nga i dashuri

Mediet e huaja raportojnë se trupi i një vajze adoleshente u gjet nga babai i saj, në një ndërtesë të braktisur, pasi ajo u...

Zelensky: Bombardimi i rusëve në fabrikën kimike është çmenduri

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka akuzuar Moskën për "çmenduri" pasi trupat ruse goditën një fabrikë kimike në përpjekjen e tyre për të pushtuar...


Lajmet e fundit