Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

moska

Moska dënon kërkesën e Finlandës për t’u anëtarësuar në NATO: Pas kësaj fushate qëndrojnë Amerika dhe shtetet e tjera

Ministria e Jashtme ruse dënoi përsëri kërkesën e Finlandës për t'u anëtarësuar në NATO , duke e quajtur atë "të pabalancuar" dhe "kundërproduktive" në...

Moska urdhër zyrtarëve rus: Hidhini iPhone-ët, Perëndimi ju vëzhgon

Zyrtarët e qeverisë ruse janë urdhëruar nga Kremlini që të ndalojnë përdorimin e iPhone-ve të Apple për shkak të frikës se pajisjet janë të cenueshme nga...

Për të shmangur “llogaritë e gabuara”, FSB-ja ruse u njoftua për vizitën e Joe Biden në Ukrainë, Moska nuk dha garanci

Shërbimi Federal i Sigurisë (FSB) njoftoi sot se nuk ka dhënë garanci sigurie për presidentin amerikan Joe Biden, pasi Uashingtoni njoftoi paraprakisht Moskën se...

Putin dhe Xi rikonfirmojnë lidhjet e ngushta mes Moskës dhe Pekinit

Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi kinez Xi Jinping u angazhuan për thellimin e bashkëpunimit dypalësh, 10 muaj pasi Moska filloi agresionin ndaj Ukrainës....

Zyrtarët pro-rusë: Bombardimet vrasin 11 persona në fshatin e kontrolluar nga Moska

Zyrtarët pro-rusë kanë akuzuar Ukrainën për bombardimin e një fshati të kontrolluar nga Moska në rajonin e Luhanskut të Ukrainës. Agjencia shtetërore ruse e lajmeve...

Hyn në fuqi marrëveshja për çmimin tavan të naftës ruse, Moska vijon ta kundërshtojë: Do e shesim sipas tregut

Sot hyn në fuqi vendimi i vendeve perëndimore për të vendosur një tavan për çmimin e naftës që Rusia mund të eksportojë. Australia, Britania,...

Shefi i diplomacisë ruse Lavrov përfundon në spital? Mediet e huaja: Dyshohet se pësoi atak në zemër

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov është shtruar me urgjencë në spital në Bari, ku kishte shkruar për të marrë pjesë në samitin e...

Ekspertët bërthamorë të OKB-së, do vizitojnë dy zonat e pretenduara nga Moska për “bomba të pista”

Ukraina ka ftuar ekspertë nga Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike për të vizituar dy objekte për të cilat qeveria ruse pretendon, pa prova, se...

Ministri rus ngre akuza të forta: Ukraina po përgatit një provokim me një pajisje radioaktive

Ministri rus i mbrojtjes aludoi të dielën se Ukraina po përgatit “një provokim” me një pajisje radioaktive. Ky pretendim tronditës u hodh poshtë me...

PD mbledh Këshillin Kombëtar, Berisha akuzon Ramën për lidhje me Moskën: Kërkesën për njohjen e Kosovës e përdor për mbulim

Partia Demokratike ka mbledhur këtë pasdite Këshillin Kombëtar në selinë blu, ku do të diskutohen zhvillimet brenda kësaj force politike. Në fjalën e tij, kryetari...

Lajmet e fundit