Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Morine

Fluks në Doganën e Morinës, qytetarët kosovarë preferojnë bregdetin shqiptar për të shijuar fundjavën

Fundjava ka nisur me fluks në Doganën e Morinës, pasi qytetarë të shumtë kosovarë janë dyndur drejt Shqipërisë. Shumë prej tyre kanë zgjedhur për...

Dy kosovarët tentojnë të futen në Shqipëri, njëri del në sistem i shpallur në kërkim, kur i kontrollojnë makinën i gjejnë dhe drogë (EMRAT-DETAJE)

Adonis Vitija dhe Vullnet Berila janë dy shqiptarët e Kosovës të cilët janë arrestuar nga Policia Kufitare në Kukës pasi gjatë tentativës së tyre...

Kërkohej nga Belgjika për krime të rënda, kapet në Kukës 69-vjeçari i rrezikshëm (EMRI)

Policia ka arrestuar një 69-vjeçar i cili ishte në kërkim ndërkombëtar për grabitje me dhunë. Tashmë 69-vjeçari Hamit Haliti, banues në Ferizaj, Kosovë pritet të...

Shqiptarët e Kosovës “arratisen” nga karantina e Kurtit, rradhë të gjata në Doganën e Morinës për në Shqipëri (FOTO)

Masat e vendosura nga qeveria Kurti kanë bërë që shumë shqiptarë të Kosovës të nisen drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën këtu. Në pikën kufitare...

Frrok Çupi sulmon Kurtin dhe Metën: Kombi shqiptar po mbytet nga të vetët?! Njëri bllokoi Morinën dhe vaksinimin, tjetri Rinasin që të mos vinin...

Analisti Frrok Çupi ka sulmuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti dhe presidentin e Shqipërisë Ilir Meta për bllokimin e pikës kufitare të Morinës dhe...

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për ‘Vjedhje me dhunë”, arrestohet 32-vjeçari në Morinë

Policia e Kukësit ka arrestuar një 32-vjeçar nga Maqedonia e Veriut, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për  “Vjedhje me dhunë”. ...

Emërohet shefi i ri i stacionit në Morinë, ish-drejtori kalon në Lezhë, priten ndryshime edhe në Kukës

Drejtoria e Kufirit dhe Emigracionit në Morinë ka një drejtor të ri dhe ai është Arbër Alimadhi, pas largimit të ish-drejtorit Ermal Haxhi. ...

U kap me 2 pistoleta/ Prokuroria kërkon ‘arrest shtëpie’ dhe garanci 5 mln lekë për Fjolla Morinën. Thirret në gjyq gjinekologu: S’mjafton eko për...

Është shtyrë gjyqi për këngëtaren Fjolla Morina, e cila pasi u kap në pikën kufitare Morinë, me dy pistoleta, rezultoi se ishte 2 muajshe...

Radhë kilometrike në Morinë, pushuesit nga Kosova dynden drejt bregdetit shqiptar, shfrytëzojnë fundjavën e fundit të verës

Rradhë të gjata kilometrike paraqiten në pikën kufitare të Morinës, për shkak të dyndjes së qytetarëve kosovarë drejt bregdetit tonë. Fluksi...

Pushuesit kthehen nga bregdeti, policia bën kërdinë: Hiqen 31 patenta dhe vendosen rreth 500 gjoba (DETAJE-VIDEO)

Ditën e sotme kanë qenë të shumtë shoferët që kanë shkelur rregullat e qarkullimit. Bëhet me dije se 31 drejtues mjetesh...

Lajmet e fundit