Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

Moisi Habilaj

GJKKO vendos konfiskimin e pasurive të Moisi Habilajt dhe familjes së tij, PASURIA kap vlerën e 82 milionë lekëve

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka marrë vendimin për konfiskimin e pasurisë së Moisi Habilajt dhe të familjarëve të tij. Pronat që do...

“Në Shqipëri, 10% e merrte shteti”, media italiane zbardh përgjimet e trafikantëve shqiptarë: Një farë Moisiu iu hapi rrugë atyre në Katania (DETAJE)

Media italiane “Meridionews” zbardh përgjimet e grupit të trafikantëve italianë dhe shqiptarë që u godit dje nga nga autoritetet në vendin fqinj dhe ku...

SPAK kërkoi 63 vite burg, GJKKO merr VENDIMIN dhe dënon me 10 vjet Moisi Habilajn, ja sa u dënuan pjesëtarët e tjerë

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka dënuar Moisi Habilajn dhe anëtarë të grupit të tiij të akuzuar për trafik droge...

Truall, ndërtesa e apartamente, SPAK kërkon konfiskimin e 22 pasurive të familjes Habilaj me vlerën marramendëse

Prokuroria e Posaçme SPAK kërkon konfiskimin e 22 pasurive të familjes Habilaj me vlerë 82.4 milionë lekë të reja. Më herët SPAK kërkoi në total...

Shtyhet procesi për dosjen ‘Habilaj’, Gjykata italiane kërkon kohë të dëgjojë avokatët

Gjykata italiane ka shtyrë procesin për dosjen ‘Habilaj’, në një datë tjetër ende të pa përcaktuar. Apeli nuk e ka dhënë ende vendimin përfundimtar...

“Habilajt”, Prokuroria e Katanias kërkon 18 vite burg kreun e organizatës

Prokuroria e Katanias në Itali kërkon 18 vite burg për Moisi Habilajn, i konsideruar si kreu i grupit të trafikut të drogës.  ...

Moisi Habilaj nuk iu përgjigj pyetjeve për Tahirin

Pyetja e Moisi Habilajt, Nazer Seitit dhe disa persona të tjerë në Itali për dosjen “Tahiri” nga Prokurorët e Krimeve të Rënda pritej të...

‘Moisi Habilaj hyri në sallën e gjyqit, u ul dhe bëri një gjest’, mediat italiane zbulojnë detaje

Është zhvilluar sot seanca e parë gjyqësore ndaj bandës së Habilajve. 14 të arrestuarit kanë dalë përpara drejtësisë italiane dhe kanë kërkaur...

Krimet e Rënda zbarkojnë në Katania, prokurorët shqiptarë marrin në pyetje Moisi Habilaj për ‘Çështjen Tahiri’

Prokurorë nga Krimet e Rënda në Tiranë do të mbërrijnë ditën e nesërme në Katania të Italisë për të marrë në pyetje tre të...

Prokuroria e Katanias mbyll zyrtarisht hetimet për “Habilajt”, Tahiri NUK hetohet: 15 të dyshuarit (LISTA)

Emri i ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri nuk është në listën e dosjes 'Habilaj", në zyrën e prokurorit të Katanias që ka mbyllur...

Lajmet e fundit