Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

moderna

“Luftë” mes kompanive të vaksinave, Moderna akuzon Pfizer se ka shkelur patentat e saj të 2010 për Covid

Kompania e vaksinave Moderna, ka paditur këtë të premten kompaninë tjetër amerikane Pfizer/ BioNTech, se ka shkelur patentat e saj të mëparshme, gjatë provave...

Moderna: Të dhënat paraprake mbi dozat përforcuese, rezultate të mira ndaj Omicron-it

Kompania farmaceutike Moderna njoftoi të hënën se doza përforcuese e vaksinës së saj kundër COVID-19-s duket se ofron mbrojtje kundër variantit Omicron që po...

Moderna kërkon miratimin e vaksinës për fëmijët 6-11 vjeç

Kompania farmaceutike Moderna tha se ka aplikuar tek Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) për miratimin e vaksinës së saj kundër koronavirusit, për fëmijët e...

“Moderna” në telashe në Japoni, farmacisti gjen grimca të zeza në flakonin e vaksinës, 1.6 milion doza dyshohen të kontaminuara

Japonia ka lënë në pritje një pjesë të vaksinës së Modernës për Covid-19, pasi një substancë e huaj u gjet në një flakon. Ka...

Studimi i fundit: Një dozë e Pfizer, Moderna ose AstraZeneca siguron mbrojtje edhe ndaj variantit “Delta” të koronavirusit

Një studim i fundit i realizuar në Kanada ka treguar se mjafton një dozë e vaksinës Pfizer, Moderna ose AstraZeneca që të sigurojë mbrojtje...

“Inflamacion i rrallë i zemrës”, sqaron EMA: Efekt anësor i vaksinës…

Inflamacioni i zemrës është një efekt anësor "shumë i rrallë" i vaksinave Covid të bëra nga Pfizer dhe Moderna, sipas Agjensisë Evropiane të Barnave. EMA...

CDC: Vaksinat e Pfizerit dhe Modernës mund të shkaktojnë miokardi

Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) njoftuan të mërkurën se ekziston një lidhje e mundshme mes dy vaksinave kundër COVID-19-s dhe...

HABIT Angela Merkel, i bën të dyja dozat e vaksinës, por zgjedh dy lloje të ndryshme

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka habitur të gjithë me vendimin e saj. Ajo më herët është vaksinuar me dozën e parë të vaksinës...

A e dëmtojnë pjellorinë te meshkujt vaksinat kundër-Covid? Studimi i ri jep përgjigjen

Një studim i ri ka zbuluar se te burrat që morën vaksinën Pfizer ose Moderna nuk është vërejtur asnjë rënie e numrit ose cilësisë...

Shpërndarja e vaksinave krijoi 9 miliarderë të rinj, ja kush e kryeson listën

Fitimet nga pandemia e Covid-19 kanë ndihmuar të paktën nëntë njerëz të bëhen miliarderë, tha një grup fushate të enjten, duke bërë thirrje për...

Lajmet e fundit