Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

mjeku

Profil/ Për doktor Ylli Ziçishtin: Nga ata që të njohin merr veç mirënjohje; nga ata që stë njohin merr thjesht respekt!

Nga Stiljan Belishta Doktor Ylli, ose doktor Ziçishti siç i thërrasin apo e njohin shokët, miqtë, të dashurit apo qytetarët e pafundëm që nga duart...

Vijojnë SKANDALET në Spitalin e Fierit/ Mjeku filmohet duke marrë para nën dorë për t’i shërbyer pacientit

Më datë 25 Maj 2021, emisioni Stop në Tv Klan transmetoi materialin audio të qytetarit Ardit Klima që u dhunua nga mjekët brenda ambienteve...

E rëndë/ I vdes foshnja gjatë lindjes, arrestohet mjeku shqiptar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në spitalin e Gjilanit ku një foshnjë ka humbur jetën gjatë procesit të lindjes. Sipas mediave...

Vdekja tragjike e familjes Haliti, flet mjeku i qëndrës Shëndetësore në Manzë: Nuk kanë referuar se kishin konsumuar kërpudha

Mjekët kanë dhënë detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur në Gjirin e Lalzit, ku humbën jetën antarë të...

Kishte mbyllur turnin 5 minuta më parë dhe nuk i shërbeu të moshuarit, arrestohet mjeku shqiptar (EMRI)

Një mjek në Kosovë është arrestuar nga policia pasi nuk i ka dhënë ndihmën mjekësorë një të moshuari. Sipas Prokurorisë Themelore në Prishtinë, mjeku nga...

Mjeku Stroni shpjegon si kanë ndryshuar simptomat e Covid-19: Kanë pak kollë, por…

Koronavirusi po shkakton simptoma të reja tek pacientët e infektur me Covid-19. Simptomat e reja tek rastet e infektuara, tashmë janë: dobësi dhe një ndjenjë...

Tjetër humbje për mjekësinë, ndërron jetë për shkak të COVID mjeku psikiatër në Krujë

Një tjetër mjek ka humbur jetën për shkak të koronavirusit në vendin tonë.Përparim Pengili, mjeku psikiatër nga Kruja nuk ka arritur ta fitojë betejën...

Shkencëtari turk jep shpresë: Sëmundjet që nuk shëron mjekësia mund të shërohen me qelizat staminale

Shkencëtari dhe mjeku i njohur turk Erdal Karaoz ditën e sotme ka qenë i ftuar te “E Diela Shqiptare”, ku ka folur për të...

Apeli i mjekut: Mos përdorni kortizonë me doza të larta për mjekimin ndaj COVID-19, rrit mundësinë për të shkaktuar diabet

Përdorimi i dozave të larta të kortizonëve gjatë trajtimit kundër koronavirusit mund të shkaktojë diabet te pacientët.Sipas mjekut endokrinolog Florian Toti, personat që marrin...

Procedohet penalisht mjeku në Durrës, gruaja e akuzon për “mjekim të pakujdesshëm” ndaj bashkëjetuesit 63 vjeçar

Një mjek i Spitalit të Durrësit është proceduar penalisht nga policia, pasi një familjar i një pacienti e ka denoncuar për mjekim të pakujdesshëm. Mjeku...

Lajmet e fundit