Tirana
few clouds
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
43 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

mjeke

Kirurgu Edvin Prifti “i shpall konkurrencë” kolegëve të tij doktorë: Operacionet tuaja nuk janë kryer për herë të parë, i kam bërë para 4...

Pas publikimit në media të informacioneve për ndërhyrje për herë të parë në zemër për pacientë kryer nga doktorët Saimir Kuci apo Selman Dumani,...

Nis vaksinimi i mjekëve me dozën e tretë, Manastirliu: Kemi filluar me grupet e rriskuara, doza e parë dhe për fëmijët

Ka nisur vaksinimi i stafeve mjekësore me dozën e tretë, për të rritur mbrojtjen e atyre që janë në vijën e parë të betejës...

Goditi mjekët për shkak të detyrës, arrestohet 26-vjeçari në Vlorë

Një 26- vjeçar është arrestuar nga Policia e Vlorës, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë ndaj bluzave të bardha. Mësohet se në pranga ka rënë...

FOTO/ Shokohen mjekët, gjejnë në stomakun e pacientit 1 kg vida dhe gozhdë: I gëlltiste që…

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Lituani, ku një pacienti i janë gjetur në stomak rreth 1 kg vida dhe gozhdë. Pacienti kishte shkuar...

Nuk pranuan të vaksinohen, pezullohen 92 mjekë dhe infermierë në Greqi

Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, autoritetet pezulluan nga puna 92 punonjës të shëndetësisë në një Spital në Ksanthi të Greqisë, pasi nuk pranuan...

Kush s’është i vaksinuar kundër Covid pezullohet nga puna, mjekët e infermierët dalin në protestë

Nga sot në Greqi kush nuk është i vaksinuar nuk mund të vijojë punë në spital. Në lidhje me pezullimin nga puna të mjekëve...

U larguan nga puna pas përmirësimit të situatës nga Covid, mjekët nënshkruajnë peticionin: Qeveria të tërheqë vendimin

Pasi situata është në përmirësim nga pandemia në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë mori vendimin që të ndërpriste kontratën me 1 mijë mjekë specializantë. Kontrata u...

Yuri Kim viziton spitalin Amerikan, falenderimi për mjekët: Jeni heronj të vërtetë, mirënjohje e thellë për stafin tuaj

Ambasadorja e SHBA në vendin tonë Yuri Kim, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në spitalin Amerikan. Gjatë kësaj vizite zyrtarja amerikane foli për...

Shqipëria, me numrin më të ulët të mjekëve për banorë, dy herë më pak se mesatarja europiane

Shqipëria renditet në vendin që kishte më pak mjekë për 10 mijë banorë në Europë, edhe në vitin 2019, sipas të dhënave të Organizatës...

Edi Rama: Jemi gati t’i vaksinojmë të gjithë “bluzat e bardha” të Kosovës, procesi i vaksinimit për të gjithë popullsinë do të fillojë menjëherë,...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar ditën e sotme se Shqipëria është e gatshme të vaksinojë të gjithë punonjësit e shëndetësisë të Kosovës.Ai gjithashtu bëri...

Lajmet e fundit