Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

mitsotakis

Zjarret në Greqi, Mitsotakis kërkon falje: Bëmë sa mundëm, por në shumë raste nuk ishte mjaftueshëm

Teksa beteja me zjarret vazhdon, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis me një mesazh televiziv drejtuar qytetarëve ka kërkuar falje për dëshimin në menaxhimin e zjarreve...

Deklarata e fortë e Erdogan nga Qipro Veriore: Të gjithë janë armiqtë e turqve, përfshirë edhe Mitsotakisin

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme nga Qipro Veriore, ku e ka quajtur armik të turqve...

Dendias flet për çështjen e detit: I kënaqur që Mitsotakis e Rama kanë rënë dakord për të…

Ministri i jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias thotë se shteti i tij dhe Shqipëria po hapin një kapitull të ri në marrëdhënien e tyre...

VIDEO/ Protestat e dhunshme në Athinë, Mitsotakis: Zemërimi i verbër nuk çon askund

Një protestë e dhunshme ka përfshirë Athinën mbrëmjen e sotme. Grupe protestuesish rrethuan stacionin e policisë, ku incidentet e dhunshme filluan me përplasje të...

Tërmeti në Turqi dhe ishujt grek, flet kryeministri Mitsotakis: Samos rezistoi, masat për pandeminë shpallen nesër

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që “shkundi” Turqinë  dhe disa ishuj grekë. Me anë të një...

Takimi i shumëpritur, Mitsotakis pret për darkë Edi Ramën, ja kush i shoqëron (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Greqisë, Kiriakos Mitsotakis, janë takuar mbrëmjen e sotme në Athinë, për të diskutuar çështjet rajonale më...

Greqia kërkon me ngulm detin, media greke zbulon prapaskenat: Shpejtohen procedurat për dakordësi me Shqipërinë, ministri shumë shpejt në Tiranë pas bisedës me Ramën

Që pas deklaratës së kryeministrit të Greqisë, Kyrakos Mitsotakis, nga parlamenti ku tha se Greqia do të marrë 12 milje edhe në detin Jon,...

Deklarata e fortë e kryeministrit grek se do marrë 12 milje nga deti Jon, Ramës i ‘kapërcen damari’: Nuk falen detet e tokat si...

Pas deklaratës së fortë të bërë nga kryeministri i Greqisë, Kyrakos Mitsotakis, nga parlamenti ku tha se Greqia do të sigurojë 12 milje edhe...

Mitsotakis deklaratë të fortë në parlament: Greqia do të sigurojë 12 milje edhe në detin Jon. Ministri i Jashtëm vizitë në Tiranë

Kryeministri i Greqisë, Kyrakos Mitsotakis, nga parlamenti ka deklaruar se Greqia do të sigurojë 12 milje edhe në detin Jon. Ndërkaq...

Greqia i bashkohet dhimbjes së Shqipërisë, Mitsotakis ofron ndihmën e tij për vendin tonë (MESAZHI)

‘’Kontaktova Kryeministrin e Shqipërisë Edi Ramën për t’i shprehur mbështetjen e popullit grek. Po nisen direkt punonjës të EMAK dhe Greqia do të...

Lajmet e fundit