Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

mitrush kuteli

Ndahet nga jeta në moshën 71-vjeçare Atalanta Pasko, e bija e Mitrush Kutelit

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija e shkrimtarit Mitrush Kuteli, Atalanta Pasko. Lajmin e kanë bërë me dije në rrjetet sociale miqtë...

QKLL kujton Mitrush Kutelin, mbesa sjell dorëshkrimin e patreguar

Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit organizoi në mjediset e saj aktivitetin kushtuar 115- vjetorit të Mitrush Kutelit. Ky aktivitet u organizua në vijimësi...

“Mitrush Kuteli ndërtoi një dhomë brenda Bankës së Shqipërisë dhe fsheu ar”, i biri e zbulon për herë të parë

Djali i shkrimtarit të njohur, Mitrush Kutelit, Pandeli Pasko Kuteli, ka folur për babain e tij, rolin që ai kishte në Bankën e Shqipërisë...

Botohen vargjet e ndaluara të Mitrush Kutelit

Me rastin e 113 –vjetorit të lindjes së Mitrush Kutelit, një prej zërave më të rëndësishëm të prozës shqipe, Qendra Kombëtare e Librit dhe...

Lajmet e fundit