Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

mitrovice

Serbët protestojnë sot në veri të Mitrovicës, Vuçiç paralajmëron deklaratë për media

Serbët në veri të Mitrovicës kanë nisur protestën, ndërsa tensionet janë rritur pas dorëheqjes masive të zyrtarëve dhe kryetarëve të komunave serbe në Kosovë. Dhjetra...

Vizita e parë si kryeministre e Serbisë, Ana Brnabiç mbërrin në Mitrovicë

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç, ka mbërritur mesditën e kësaj të hëne në veri të Kosovës, në Mitrovicën e Veriut. Ajo është nga serbët...

Djali “bëhet bashkë” me gruan dhe dhunojnë nënën, e moshuara dërgohet në spital

Një grua e moshuar në një fshat të Mitrovicës, dyshohet se është dhunuar nga djali i saj dhe bashkëshortja e tij. Mediet kosovare bëjnë me...

Serbi ndalohet në Prishtinë dhe paraqet dokument të rremë të Forcave Speciale, ja çfarë ju gjet në makinë

Një 30 vjeçar me shtetësi serbe është ndaluar nga Policia e Kosovës në autostradën Mitrovicë-Prishtinë, në afërsi të Vushtrisë. Serbi është arrestuar menjëherë pasi...

Tragjedi në Kosovë, djali masakron me thikë babain dhe vëllain e tij binjak

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në një familje në veri të Mitrovicës, ku kanë mbetur...

Shqiptarët po shesin masivisht shtëpitë në Mitrovicë, banorët denoncojnë: Po i blen qeveria serbe për shuma të mëdha parash

Shqiptarët e Lagjes së boshnjakëve në veri të Mitrovicës janë duke i shitur masivisht shtëpitë e tyre për para të majme, ndërsa Qeveria e...

VIDEO/ Para qindrave myslimanëve, MC Kresha thërret ezanin në xhami

Reperi i njohur, MC Kresha, është një emër mjaft i dashur për publikun shqiptar. Përveç me muzikën e tij, reperi ka fituar simpatinë e...

Operacion antidrogë në Mitrovicë: Dyshohet se të arrestuarit janë nga Shqipëria, edhe lënda narkotike

Një operacion antidrogë është duke u zhvilluar nga Policia e Kosovës në Mitrovicën e Jugut. Paraprakisht bëhet me dije se deri tani 4 persona...

Sulmohet me granatë dhe kallashnikov Policia e Kosovës në Mitrovicë, ministri Sveçla e quan akt terrorist

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla, në një konferencë të jashtëzakonshme ka bërë të ditur se mëngjesin e sotëm ka ndodhur një sulm ndaj Policisë...

U ra droni në mes të oborrit në Mitrovicë, reagon KFOR: Ishte i yni, po bënim një monitorim   

KFOR ka konfirmuar se droni që ra në një oborr shtëpie në lagjen “Bair” të Mitrovicës u përkiste atyre.  Sipas tyre droni ishte rrëzuar...


Lajmet e fundit