Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

Miroslav Lajcak

A duhet besuar BE për liberalizimin e vizave për Kosovën? Lajçak tregohet i prerë: Nëse jo, atëherë shkoni diku tjetër dhe pyesni…

I dërguari i Posaçëm i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka dhënë një përgjigje paksa të ashpër, kur është pyetur në lidhje me...

Matthew Palmer dhe Miroslav Lajçak i shkojnë në zyrë Vjosa Osmanit, në fokus të bisedës është “përgatitja e terrenit” për takimin Kurti-Vuçiç

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin, Matthew Palmer dhe Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak janë pritur sot në presidencë...

Dialogu Kosovë – Serbi, i dërguari i BE dhe ai i SHBA “zbarkojnë” në Prishtinë, takime me Kurtin dhe Osmanin

I dërguari special i BE për dialogun Miroslav Lajçak dhe zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan, Matthew Palmer do të vizitojnë të hënën Kosovën. Është...

Shqipëria në pritje prej vitesh, Lajçak bën deklaratën e fortë: Mali i Zi mund të jetë vendi i parë nga rajoni që anëtarësohet në...

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale në Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka deklaruar se Mali i Zi...

Kryesuesi i OSBE: Ndryshimi i kufijve në Ballkan çon në luftë

Ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë dhe kryesuesi momental i OSBE, Miroslav Lajçak, ka deklaruar se mënyra e vetme e zgjidhjes së çështjes...

Meta takon ministrin e Sllovakisë, Lajçak: Domosdoshmëri zgjidhja e krizës politike

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur në një takim Ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme të Sllovakisë, njëkohësisht Kryesues i radhës i...

Shefi i OSBE godet opozitën: Dhuna është bërë shumë e mërzitshme, frikësimi i zyrtarëve ndërkombëtarë i papranueshëm (E PLOTË)

Shefi i OSBE, Miroslav Lajçak ka mbajtur ditën e sotme një konferencë të përbashkët në Tiranë me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj....

Ministri i Jashtëm i Sllovakisë viziton të hënën Tiranën

Kryesuesi i radhës i OSB-së dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Republikës sllovake, Miroslav Lajčák, do të vizitojë të hënën Shqipërinë....

Paralajmërimi shqetësues i Lajçak: Dy shtete në Ballkan drejt shpërbërjes, tre të tjera në krizë të thellë

Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Miroslav Lajçak, njëkohësisht politikan me peshë në politikat e Brukselit në Ballkan, ka bërë një paralajmërim shqetësues për rajonin...

Lajmet e fundit