Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

Miroslav Lajçak

Osmani “e prerë” në takimin me Lajçak: Dialogu me Serbinë nuk duhet të prekë territorin e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se dialogu me Serbinë nuk duhet të prekë rendin kushtetues dhe territorin e Kosovës. Këtë deklaratë ajo e...

Dialogu Kosovë-Serbi, delegacionet e të dy vendeve takohen sot në Bruksel, Lajçak: Do ulem me të dyja palët për të diskutuar çështjet aktuale

Përfaqësusesi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me kryenegociatorin serb, Petar Petkoviç për të biseduar rreth takimit me delegacionin...

“Takimi nuk ishte i lehtë”, Lajçak flet për përballjen mes Kurtit dhe Vuçiç: Të dy liderët treguan qartë se çfarë duan

I dërguari Special i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak e ka cilësuar si të vështirë takimin e sotëm mes kryeministrit Albin Kurti dhe...

Lajçak pret në takim Matthew Palmer, zyrtari i BE poston foto dhe zbulon se për çfarë biseduan

I dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka pritur këtë të mërkurë në takim Zëvendës Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit...

Lajçak takohet me Albin Kurtin, diskutojnë hapat për vazhdimin e DIALOGUT me Serbinë

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në kuadër të takimit...

Lajçak “i prerë” me Kosovën: Merrni statusin për kandidat në BE, vetëm nëse arrini marrëveshjen me Serbinë

I dërguari special i BE për çështjen e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit Miroslav Lajçak, ka deklaruar se nëse Kosova arrin marrëveshjen me Serbinë,...

Lajmet e fundit