Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

miratohet

Shkarkimi i Metës, Komisioni i Posaçëm MIRATON planin hetimor, ja DEPUTETI i vetëm që votoi KUNDËR

Komisioni i Posaçëm Hetimor ka miratuar planin përfundimtar hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Plani u miratua me 7 vota...

Kuvendi miraton ligjin për Asistencën sociale, jo më pagesë fikse por sipas nevojave

Deputetët e Kuvendit kanë miratuar me shumicë të thjeshtë votash ligjin e ri për Astistencën sociale. Kështu është votuar me 93...

Opozita bashkon votat me mazhorancën, votohen pas dy vitesh ligjet e Reformës në Drejtësi për gjyqtarët dhe prokurorët

Kuvendi ka miratuar me shumicë votash dy ligje të rëndësishme të Reformës në Dretësi, të cilat kishin mbetur pezull po ashtu prej dy vitesh....

Rruga Milot-Balldren, Komisioni i Ekonomisë miraton kontratën koncesionare

Komisioni i Ekonomisë miraton kontratën koncesionare për rrugën Milot-Balldren. Kontrata u miratua me votat e mazhorancës gjatë mbledhjes së sotme. Rruga...

Miratohet ligji i ri i kujdesit shëndetësor, Manastirliu: Për herë të parë auditim klinik spitaleve

Është miratuar ditën e sotme në Kuvend ligji i ri i kujdesit shëndetësor në të cilin do të përfshihet për herë të parë auditimi...

Miratohet kontrata koncesionare për aeroportin e Kukësit, Belinda Balluku jep DETAJE

Miratohet kontrata e koncesionit për aeroportin e Kukësit. Lajmin e konfirmon ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku. Në një...

Skandali i HIDROCENTRALIT në Kanionin e Holtës, ja leja e firmosur nga RAMA (DOKUMENTA)

Në një nga perlat e bukurisë natyrore shqiptare, të vizituar këtë vit nga mijëra turistë, do të ndërtohet një hidrocentral. Ministria...

Kuvendi i Maqedonisë ratifikon me 69 vota pro marrëveshjen për emrin e ri, deputetët opozitarë nuk marrin pjesë

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë ratifikoi marrëveshjen me Greqinë me 69 vota pro dhe asnjë kundër. Në seancë nuk morën pjesë...

Arrestimi i deputetëve, miratohet kërkesa e opozitës në Këshillin e Mandateve

Mazhoraca ka pranuar kërkesën e opozitës për të hequr nga rendi i ditës ndryshimet në rregulloren e Kuvendit që kanë të bëjnë me arrestimin...

Lajmet e fundit