Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

mira rakacolli

Varianti indian i Covid-19 ka ardhur në Shqipëri? Shefja e Komitetit të Ekspertëve: Nuk kemi dërguar mostra për verifikim

Mira Rakacolli, drejtuese e Komitetit Teknik të Ekpertëve thotë se Shqipëria nuk ka dërguar mostra në vendet partnere, për variantin indian të Covid-19. Pra,...

Rakacolli: Drita në fund të tunelit është zmadhuar. Alimehmeti: Po preken më shumë “zonat e pastra”

Zv.Ministrja e Shendetësisë Mira Rakacolli ka folur për situatën pandemikë në vendin tonë, duke u shprehur se kemi një rënie të qarkullimit të virusit...

Komiteti ktheu studentët në auditore për konsultime, apeli i Rakacollit: I jemi afruar daljes nga tuneli, por zbatoni me rigorozitet masat

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli  ka folur për kthimin e studentëve në auditore për konsultimin për provime, duke u bërë thirje që të respektojnë...

“Jemi në ankth për dy javët e ardhshme”, Rakacolli: Ka shumë pacientë në gjendje të rëndë, edhe pse nuk kemi shumë qytetarë të shtruar...

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, është shprehur se dy javët e ardhshme do të jenë vendimtare për situatën e pandemisë në vendin tonë, pasi...

Rakacolli kërkon miratimin e vaksinës kineze: Është 100 % efektive, janë vaksinuar 10 milion njerëz me Sinovac

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka folur në Komisionin e Ekonomisë për marrëveshjen me kompaninë turke për sjelljen e vaksinës kineze Sinovac. Ajo ka...

Komiteti Teknik: Nuk ka ndryshim të masave anti-Covid (Çfarë duhet të dini për orarin e lëvizjes dhe mësimin në gjimnaze dhe universitete)

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë sot në një konferencë për mediat, duke deklaruar se edhe pasi ka rënie të pozitivitetit të infeksionit, nuk...

Rakacolli “i tërheq veshin” Bashës: Partitë po shkelin masat anti-Covid, mos bëni grumbullime pa respektuar distancën dhe mbajtjen e maskës në takimet elektorale

Ministrja e shëndetësisë Mira Rakacolli foli ditën e sotme për fushatën elektorale të partive politike, për të cilat u shpreh se nuk po respektojnë...

Duke përkëdhelur një foshnje, Yuri Kim sheh nga afër investimet e SHBA te ‘Koço Gliozheni’: Krah për krah do të kalojmë edhe pandeminë

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, e shoqëruar nga zëvendës Ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli dhe drejtori i UNICEF-it në Shqipëri, Roberto De Bernardi, vizituan...

Komiteti merr VENDIMIN, Rakacolli: Mbeten në fuqi masat parandaluese ndaj Covid-19

Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli ka thënë se masat shtrënguese për parandalimin e koronavirusit do të vijojnë të mbeten në fuqi...

Vuante edhe nga leuçemia, Skënder Brataj dhe Mira Rakacolli tregojnë pse nuk u vaksinua Bashkim Fino: Janë vendosur prioritete…

Ish-deputeti socialist Bashkim Fino u nda nga jeta ditën e djeshme për shkak të COVID-19, pas një beteje 1 mujore me virusin. Por Fino...

Lajmet e fundit