Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

ministrja

Ministrja e Ugandës arrestohet për vjedhje llamarinash, ministri tjetër i heq nga çatia e kasolles së dhive dhe ia kthen shtetit

Një ministër i kabinetit të Ugandës do ta kalojë Pashkën në burg pasi u akuzua për një skandal që përfshin vjedhjen e mijëra fletëve...

Deklaratat e ministres britanike për shqiptarët, Tabaku për mediat angleze: Jam ndjerë e kërcënuar!

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka deklaruar se është ndjerë e kërcënuar nga komentet e bëra muaj më parë nga ministrja e Brendshme...

Bilali:Miratuam ndryshimin e ligjit për mbështetjen dhe zhvillimin e Startup-eve, nomadët dixhital nuk do konsiderohen rezidentë tatimor

Ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Edona Bilali, pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Ministrave ka bërë me dije se u miratua...

E dënuar me 8 vite burg për korrupsion në Ekuador, ish ministrja arratiset

Ministria e Jashtme e Ekuadorit njoftoi se një ish-ministër i dënuar për korrupsion  që kishte kërkuar azil në ambasadën argjentinase në Quito, është arratisur. Ministri...

“Gratë dhe vajzat në të gjithë vendin përballen me dhunë dhe diskriminim”, thirrja e veçantë e Olta Xhaçkës në këtë 8 Mars

Ministrja Olta Xhaçka në këtë 8 Mars ka folur lidhur me situatën e grave dhe vajzave në Shqipëri. Përmes një postimi në “Facebook”, Xhaçka...

Një vit nga nisja e luftës në Ukrainë, Xhaçka në OKB: Pushtim i paprovokuar dhe i paligjshëm, Shqipëria mbështet rezolutën e paqes

Ministrja e Punëve të Jashtme Olta Xhaçka ka marrë pjesë ditën e sotme në takimin e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork...

Evis Kushi kujtohet në mes të dimrit për ngrohjen në shkolla, ministrja bën thirrje për riparimin e kaldajave

Ministrja e Arsimit Evis Kushi u ka bërë thirrje këtë të mërkurë institucioneve të pushtetit vendor që të marrin masa për riparimin e kaldajave...

“Pakoja e Madhe”, Braçe kërkon ministren në Komision: Urgjent duhet të jetë këtu, dua të di pse nuk u dha ndihmë për bujqësinë

Në komisionin e Ekonomisë po shqyrtohet ditën e sotme akti normativ për disa ndryshime në ligjin për buxhetin e vitit 2022, në kuadër të...

Banorët e Bërxullës në protestë, hipin në shtyllat e tensionit dhe kërcënojnë se do të hidhen, kërkojnë takim ministren

Banorët e Bërxullës në Tiranë, kanë dalë edhe ditën e sotme në protestë. Ata janë kundër projektit të ndërtimit të autostradës që pritet të...

“Gëzuar”, Spiropali uron shqiptarët për Ditën e Çlirimit me fotot me fëmijët dhe bashkëshortin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të uruar shqiptarët për 29 Nëntorin, Ditën e...

Lajmet e fundit