Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

ministrja e shendetesise

Spitali i ri Qendror në QSUT, Manastirliu: Një fillim i ri për shëndetësinë, vepra më e madhe në tre dekadat e fundit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu së bashku me kryeministrin Edi Rama morën pjesë sot në inagurimin e Spitalit të ri Qendor në QSUT. Gjatë fjalës...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Vaksina HPV falas për të gjitha vajzat në moshën paraadoleshente

Vaksina kundër human papilonavirusit do të përfshihet në kalendarin kombëtar të vaksinimit, falas, për të gjitha vajzat në moshën e paraadoleshencës. Lajmi e ka...

Lançohet Programi i Kujdesit Dentar në shkolla, Manastirliu: Kabinete të reja dentare në 10 shkolla në Tiranë, njësi të lëvizshme për zonat rurale

Nga shkolla 9-vjeçare “Jeronim de Rada” në kryeqytet, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, bashkë me Ministren e Arsimit Evis Kushi dhe...

Petrit Vasili nxjerr dokumentet dhe denoncon: Rilindja u ka ndërprerë Kontratën e Punës qindra mjekëve specializantë

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili, denoncon ndërprerjen e kontratës së Punës për “qindra” mjekë specializantë. “Nje Vendim arbitrar, i pa mend dhe arrogant u...

Shkarkohen 27 punonjës, deputetja sulmon ministren e Ramës: Profesionistët janë vënë në ‘sitën’ poshtëruese të…

Pas një urdhëri të Ministrisë së Shëndetësisë, me synim ristrukturimin e Fondit të Kujdesit Shëndetësor Spitalor, janë larguar nga puna 27 punonjës. Lidhur me...

“Shqipëria Solidare”, kontributi i mbledhur nga emisioni ‘BOOM’ shitet si arritje e qeverisë (VIDEO)

Një rast i publikuar nga emisioni invetigativ ‘Boom’ disa kohë më parë, është shitur si arritje e qeverisë. Kështu...

Ministrja e Shëndetësisë Manastirliu: Do ketë super paga për mjekët, të përafërta me ato të BE-së

Një mjek specialist që do të pranojë të shkojë të ofrojë shërbim shëndetësor në zona të largëta nga vendbanimi i tij do të marrë...

Ministrja e Shëndetësisë vizitë në spitalin e Elbasanit: Brenda 100 ditëve aksion në të gjitha qendrat spitalore të vendit

Foto ilustruese Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu është sot në Qendrën Spitalore të Elbasanit. Manastirliu u ndal në situatën qendrave shëndetësore në Elbasan por...

Ministrja e Shëndetësisë Manastirliu jep njoftimin e rëndësishëm për të gjithë shqiptarët

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një konferencë për shtyp ka deklaruar se tashmë të gjithë dokumentet e nevojshme për qytetarët do të shkarkohen...

Lajmet e fundit