Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

ministrja e arsimit

“Viti shkollor do të nisë dy javë para!”, ministrja Evis Kushi zbulon arsyen

Ministrja e arsimit, Evis Kushi ka bërë të ditur se viti i i ri shkollor do të nisë dy javë përpara datës zyrtare. Kushi tha...

“Bashkohu me ne”, ministrja Kushi thirrje profesorëve: Aplikoni për t’u bërë drejtor i ASCAL, ose për 1 nga 11 vendet si anëtar Bordi

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, u bën thirrje akademikëve dhe profesorëve, brenda dhe jashtë vendit, që të aplikojnë për t’u zgjedhur si Drejtor i...

Ministrja Besa Shahini: Pres studentë e pedagogë që të gjejmë ku çalon ligji Arsimit, Asambleja nuk thirret pa firmën e Dekanit

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka thënë se pret të gjithë studentët dhe pedagogët që të ulen dhe të diskutojnë së bashku në mënyrë...

Ministrja e Arsimit i përgjigjet studentëve: Për t’u punësuar nuk nevojitet masteri, mjafton të…

Ministrja e re e Arsimit Besa Shahini ka folur për 8 pikat e kërkuara nga studentët, ku ndër të tjera është ndalur tek niveli...

Protesta/ Ministrja e re e Arsimit: 54 punonjës për t’i shpjeguar VKM-të studentëve

Besa Shahini e cila u emërua ministre e Arsimit, njoftoi se ministria ka dërguar 54 punonjës pranë sekretarive të Universiteteve për t’u shpjeguar studentëve...

Ministrja e Arsimit flet për akreditimin e Universiteteve: Proces i rregullt nga A-ja te ZH-ja

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla e ftuar në emisionin, “5 pyetjet”, në report TV, ka folur për prcesin e akreditimit të Universiteteve. ...

Pas akuzave të Karabinës, kundërpërgjigjet Plarent Ndreca: Ministrja po gënjen publikun

Pas akuzave të sotme të bëra publike nga ministrja e teknike e Arsimit, Mirela Karabina, kundrejt Sekretarit të Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca, ka...

Rama dërgoi grupin anti korrupsion, ministrja e Bashës mohon gjithçka: Mirëpresim kontrollin

Pas lajmit të pak orëve më parë, ku kryeministri Edi Rama, kishte nisur një grup kontrolli në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit, ka ardhur...

Lajmet e fundit