Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

Ministria e Shendetesise

Një person humb jetën nga Covid, ja sa raste të reja u shënuan në 24 orë në vend

Ministria e Shëndetësisë njofton në lidhje me situatën e pandemisë në vend gjatë 24 orëve të fundit. Gjatë ditës së fundit janë kryer 2180 testime,...

Asnjë humbje jete në 24 orë, shënohen mbi 900 raste të reja me Covid në vend

Ministria e Shëndetësisë njofton në lidhje me situatëën  Covid në vend gjatë 24 orëve të fundit. Bëhet me dije se janë kryer 2418 testime dhe...

Tre humbje jete nga Covid-19, gjysma e të testuarve rezultojnë pozitivë  

Ministria e Shëndetëisë njofton në lidhje me situatën e Covid në vend.  Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 374 testime, 167 qytetarë të...

Tre viktima nga Covid në vend, gjysma e të testuarve rezultojnë pozitivë (Shifrat)

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 2667 testime, 1261 qytetarë kanë rezultuar ttë infektuar me Covid-19. Fatkeqësisht tre persona nuk kanë arritur të fitojnë betejën...

Ngrihet Komiteti i Ekspertëve për Linë e Majmunit, ministria e Shëndetësisë: Kemi marrë masa, po fuqizojmë kapacitetet! Testet për identifikimin kanë mbërritur

Komiteti i Ekspertëve për Parandalimin dhe Kontrollin e Lisë së Majmunit është mbledhur sot në Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për planin e...

“Bum” rastesh me Covid-19 në vend gjatë 24 orëve të fundit, një person humb jetën

Është rritur sërish numi i të infektuarve me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit në...

Asnjë humbje jete, sërish shifra të larta të infektimeve me Covid në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë kryer 1943 testime, ku kanë rezultuar pozitiv me...

Asnjë viktimë, ja sa persona kanë rezultuar pozitivë me Covid në një ditë

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë ditës së fundit janë kryer 827 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 284 qytetarë. Aktualisht në...

Mjekja e njohur emërohet zëvendës ministre e Shëndetësisë (Emri)

Mjekja e njohur infektologe Entela Ramosaçaj është emëruar zëvendës-ministre e Shëndetësisë. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Vendimi: Në mbështetje të nenit 100...

Asnjë humbje jete, ja sa raste me Covid u shënuan gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë ditës së fundit janë testuar 633 qytetarë, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 36. Fatmirësisht nuk ka...

Lajmet e fundit