Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
2.6kmh
75 %
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

ministria e mbrojtjes

Përmbytjet në vend, Ministria e Mbrojtjes jep lajmin e mirë: Situata e normalizuar, në Shkodër banorët po kthehen në shtëpitë e tyre

Ministria e Mbrojtjes ka bërë me dijse se situata në qarqet e prekura nga përmbytjet si pasojë e reshjeve paraqitet e normalizuar. Sipas të dhënave...

Qeveria rrit me 68% fondet për forcat e luftës, 87 mln euro më shumë në 2023 për Ministrinë e Mbrojtjes

Programi buxhetor me rritjen më të madhe të financimeve për vitin 2023 është “Forcat e Luftimit”, të cilat vitin që vjen marrin rreth 68%...

Ushtarët rusë po dezertojnë masivisht, Ukraina u ofron ndihmë: Kontaktoni këto numra

Kreu i Inteligjencës në Ministrinë e Mbrojtjes në Ukrainë shprehet se më shumë se 2 mijë ushtarë rusë kanë kontaktuar ata kohët e fundit...

Vendi ynë në alarm për motin e keq, Ministria e Mbrojtjes thirrje Bashkive: Do prekemi nga stuhitë dhe përmbytjet, merrni masa!

Instituti i Gjeoshkencave si dhe Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikojnë se java e fundit e muajit shtator do të karakterizohet nga reshje shiu, të cilat...

Shqipëria më e rrezikuar nga tërmetet dhe përmbytjet; Ministria e Mbrojtjes shpall strategjinë për fatkeqësitë 2023-2030

Rreziqet më të mëdha në Shqipëri janë tërmetet e forta dhe përmbytjet. Krahas këtyre rreziqeve, risku tipik në të gjithë vendin është ai i...

Ministria e Mbrojtjes tregon si ndodhi ngjarja në Gramsh: Shtetasit e huaj po fotografonin zonën, 24-vjeçari rus tentoi të largohej dhe…

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion shtesë lidhur me incidentin e ndodhur pasditen e sotme në Uzinën Ushtarake të Gramshit. Sipas Ministrisë ka qenë një...

Ministria e Mbrojtjes njoftim për zjarret: Vetëm një vatër ende aktive

Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile ne AKMC njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 20 vatra zjarri. Zjarret janë shuar dhe vetëm...

Zjarret në vend, Ministria e Mbrojtjes: Ne 24 orë janë shuar 13 vatra, 6 ende aktive

Ministria e Mbrojtjes njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 19 vatra zjarri. Nga të cilat janë shuar vatrat 13 vatra de...

Shqipëria në luftë me flakët, ministria e Mbrojtjes njofton: Në 24 orët e fundit janë raportuar 24 vatra zjarri, ja zonat ku flakët janë...

Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile ne AKMC, gjatë 24 orëve të fundit  janë raportuar 22 vatra zjarri. Ministria e Mbrojtjes...

Zjarret në vend, Ministria e Mbrojtjes: Janë shuar 8 vatra zjarri, aktive ende 3 (Ja si paraqitet situata në Dropull)

Drejtori i Gatishmërisë dhe Përgjegjës ndaj Emergjencave pranë Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile (AKMC), Robert Hysenllari informon në lidhje me situatën e zjarreve në...


Lajmet e fundit