Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
40 %
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

Ministria e Kultures

Skandali në Butrint, reagon Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë: Ministria e ka përgatitur ligjin, ka licensuar ndërtimin

Pra leja me sms që jep Kumbaro për BBC apo mediat e tjera, është vetëm për objektet që mund të filmohen në muzetë kombëtarë...

Ndërtimet te parku i Butrintit, reagon ministria e Kulturës: Në përputhje me standartet e UNESCO

Ndërtimet në parkun arkeologjik të Butrintit, shkaktuan një debat shumë të madh në opinion publik shqiptar. Por lidhur me këtë çështje ka ardhur...

Skandaloze: Mirela Kumbaro jep leje për ndërtimin e një lokali brenda Parkut të Butrintit

Ministria e Kulturës ka dhënë leje për ndërtimin e një lokali brenda Parkut Arkeologjik të Butrintit, një zonë arkeologjike mbrojtur me ligj dhe ku...

Caktohet data, ora dhe vendi ku do kryhen homazhet për Dritëro Agollin

Ministria e Kulturës ka bërë të ditur vendimin e marrë nga Komisioni Shtetëror për homazhet e Dritëro Agollit, për vendin,  datën dhe orën se kur do...

Pronari i Vizion Plus padit gazetarin Artan Rama pas publikimit të një shkrimi në “Facebook”

Shoqëria e ndërtimit Edil al-it sh.p.k, me pronarë Artan dhe Genc Dulaku, njëkohërsisht pronarë të televizionit ‘Vizion Plus’, kanë paditur në Gjykatën Administrative gazetarin...

Merret vendimi: Ja çfarë do ndodhë me ‘Piramidën’ e Tiranës

Këshilli i Ministrave ka vendosur ditën e sotme që t’ia heqë nga pronësie “Piramidën” Ministrisë së Kulturës dhe t’ia kalojë atë Bashkisë së Tiranës....

“E dashur zonja Kumbaro, kolonjarët janë tolerantë por jo naivë”

Në Kolonjë nuk është pritur mirë njoftimi i ministres së Kulturës, Mirela Kumbaros, për të hapur një ekspozitë me fotografitë e Dhimitër Vangjelit. ...

Kërkohet ndihma e qytetarëve për të shpëtuar shtëpinë e Gjergj Fishtës nga rrënimi, ja si mund të ndihmoni edhe ju

Forumi per Mbrojtjen e Trashegimise Kulturore ka ndërmarrë një nismë për mbledhjen e fondeve për të shpëtuar nga rrënimi shtëpinë e poetit kombëtar Gjergj...

Lajmet e fundit