Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

Ministria e Kultures

‘Lahuta, pasuri kombëtare serbe’, vajza e Koço Kokëdhimës i kthehet Kumbaros: Nuk ka fund paturpësia juaj

Besa, vajza e kreut të partisë  "Zgjidhja" Koço Kokëdhima, është bërë shumë aktive kohët e fundit në lidhje me shqetësimet aktuale në vend. ...

S’kanë të sosur GAFAT, Ministria e Kulturës tender kishës që s’ekziston, ngatërron ‘Shën Kollin’ me ‘Shën Mërinë’

Nuk kanë të sosur gafat e ministrisë së Kulturës drejtuar nga Mirela Kumbaro prej dy mandatesh qeverisje. Kisha e Shën Kollit,...

Viti i Skënderbeut, miratohet fondi shtesë për Ministrinë e Kulturës

Qeveria shqiptare ka miratuar ditën e djeshme fondin në nder të vitit të Skënderbeut, për Ministrinë e Kulturës. Fondi ka një vlerë...

Tërhiqet Ministria e Kulturës, pezullohet “Projektligji për artin dhe kulturën”

Ministria e Kulturës tërhiqet nga “Projektligji për artin dhe kulturën”. Organizata joqeveritare “Skena e Pavarur Kulturore” ka zhvilluar sot një takim...

Çudit ministrja Kumbaro në Lajpcig: Jam qytetare e Tradukit

Ministria e Kulturës për herë të parë ka përgatitur stendën e Shqipërisë në Panairin e Librit në Lajpcig të Gjermanisë, e cila deri më...

Skandal / Këtij shteti po i bien të gjitha urat, rrëzohet një tjetër urë 300 vjeçare

Pas shembjes së Urës së Hoshtevës në Zagori, një tjeër urë mbi 300 vjeçare është rrëzuar në Orgockë të Kolonjës. Rreshjet e...

Denoncimi: Përmbytet arkivi i Ministrisë, dokumentat thahen me tharëse flokësh

Ish kryeministri Sali Berisha thotë se gjatë shirave të rrëmbyeshëm në Tiranë është përmbytur arkivi i Ministrisë së Kulturës. Berisha shkruan se...

Lajmet e fundit