Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

Ministria e Kultures

Ministria e Kulturës 10 milionë lekë FOND për artizanët, duhet t’ua trashëgoni të rinjve

Ministria e Kulturës ka vendosur të promovojë artizanatin dhe ka çelur projektin "Fondi i Artizanëve 2023", për të gjithë ata persona që kanë projektpropozime...

Kush janë kandidatët për Teatrin Eksperimental, prezantojnë sot platformën

Kandidatët për drejtimin e Teatrit Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli", pritet të dorëzojnë ditën e sotme platformën e tyre pranë Ministrisë së Kulturës. Dorëzimi i platformës...

Zana Çelës i ka përfunduar mandati, hapet gara për drejtuesin e ri të TOB, kriteret që duhet të plotësohen

Ministria e Kulturës ka hapur garën për drejtuesin e ri të Teatrit të Operas dhe Baletit, çka mund të sjellë largimin e Zana Çelës...

Zbulimi i 4 mijë objekteve të trashëgimisë kulturore, reagon Ministria e Kulturës: Do i verifikojmë të gjitha, nuk dihet nëse janë të vjedhura apo...

Ministria e Kulturës ka reaguar pas zbulimit të 4 mijë objekteve të trashëgimisë kulturore në një banesë në Tiranë, teksa u arrestua edhe pronari...

“Sot e mora vesh që jam krimineli i fundit në Tiranë”, Ministria e Kulturës u mbyll derën përfaqësuesve të Teatrit, Mehdi Malkaj: Kjo është...

Anëtarët e Aleancës për Teatrin sot kanë shkuar pranë ambienteve të Ministrisë së Kulturës, për të dorëzuar një kërkesë për informacion, për Teatrin Kombëtar....

PROJEKTET për 2020-ën/ Ministria e Kulturës u heq mbështetjen financiare ‘tempujve’ të ARTIT dhe aktorëve bashkëkohorë (LISTA ME EMRA)

Ministria e Kulturës ka bërë publike listën e projekteve për vitin 2020 që do të kalojnë në fazën e dytë, për t'u mbështetur financiarisht,...

“Suksese drejtuesit të radhës”, ish-Drejtoresha e Librit te Ministria e Kulturës LARGOHET me cilësime ironike për ministren e KULTURES

Në ministritë shqiptare me ndryshimin e ministrave ka nisur edhe lëvizja e stafeve. Pas vëmendjes që ka marrë ministria e jashtme me lëvizjet e...

Tenori i njohur i dërgon ‘kartolinë’ Mirela Kumbaros: Shkofsh e mos u kthefsh fare

Se di sa do vazhdoje ky gezim por te pakten kemi rast per tiu gezuar vitit te ri deri me 7 Janar! Ja...

‘Lahuta, pasuri kombëtare serbe’, vajza e Koço Kokëdhimës i kthehet Kumbaros: Nuk ka fund paturpësia juaj

Besa, vajza e kreut të partisë  "Zgjidhja" Koço Kokëdhima, është bërë shumë aktive kohët e fundit në lidhje me shqetësimet aktuale në vend. ...

Lajmet e fundit