Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Ministria e Jashtme

Ministria e Jashtme njofton KUSHTET E REJA: Për të hyrë në Kosovë duhet certifikatë e plotë vaksinimi, ose tampon negativ

Ministria e Jashtme e Shqipërisë, njofton kushtet e reja për të hyrë në Kosovë nga dita e sotme, 13 tetor. Sipas njoftimit, të gjithë...

Tensionet në veri të Kosovës, Shqipëria thirrje Serbisë: Tërhiq forcat e armatosura! Dënojmë aktet vandale të kryera sot në Zubin Potok

Ministria e Jashtme e Shqipërisë i ka bërë thirrje Serbisë që të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, për të mos i nxitur edhe...

Mbërrijnë edhe 259 qytetarë afganë në Shqipëri, shkon në 903 numri i të strehuarve në vend

Kanë mbëritur në vendin tonë pasditen e sotme edhe 259 qytetarë nga Afganistani. Ministria e Jashtme bën me dije se janë fëmijë, burra e gra...

Zvicra vendos masa të reja për shqiptarët, Ministria e Jashtme jep njoftimin: Çfarë duhet të dini para se të udhëtoni

Qeveria zviceriane ka vendosur masa të reja kundër Covid për shtetasit shqiptarët. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se nga data 20...

Shqiptarët përjashtohen nga udhëtimi në Itali, kërkohet certifikatë vaksinimi por CoronaVac dhe Sputnik V nuk njihen, lejohen ata me Pfizer

Ministria e Jashtme njofton se Italia nuk e ka ndryshuar kategorizimin për Shqipërinë, na bazë të rregullave të Covid-19, duke lënë atë në listën...

Ministria e Jashtme rikujton edhe njëherë se çfarë duhet të keni me vete për të udhëtuar drejt Greqisë!

Për të gjithë ata persona të cilët dëshirojnë që të udhëtojnë drejt Greqisë, Ministria e Jashtme ka rikujtuar dhe njëherë masat që duhet të...

Sot hyjnë në fuqi rregullat e reja për udhëtimet drejt Italisë: Karantinë 5 ditë për qytetarët që udhëtojnë drejt shtetit fqinj

Ditën e sotme kanë hyrë në fuqi rregullat e reja për udhëtimin e qytetarëve shqiptarë drejt Italisë. Qytetarët duhet të paraqesin në pikat hyrëse të...

Veprimet me thesarin, zbulohen të dhënat nga auditi i brendshëm, Ministria që shkëlqeu dhe ajo më dobët

Auditi i brendshëm i qeverisë, nëpërmjet 18 treguesve të performancës së veprimeve me Thesarin e shtetit, e renditi Ministrinë e Brendshme si me korrekten...

Përmbytjet në Europë, Ministria e Jashtme thirrje shqiptarëve: Nëse keni nevojë për ndihmë, kontaktoni Ambasadat

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën me dije se deri më tani nuk raportohet të ketë humbur jetën asnjë shtetas shqiptar nga...

Rregullore “ushtarake” të ministria e Jashtme, e vetmja në botë me organizim të tillë, vizioni i ri i kryediplomates habit personelin

Rregullore ushtarake te Ministria e Punëve të Jashtme. Zyrtarët e administratës së institucionit kryesor të diplomacisë në vend janë habitur shumë nga vendimi i...

Lajmet e fundit