Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë

Nis puna për ndërtimin e Unazës Veriore të Tiranës, Balluku inspekton punimet

Nis puna për ndërtimin e Unazës Veriore të Tiranës, pjesë e projektit të Unazës së Madhe të kryeqytetit. Punimet kanë nisur fillimisht në lotin...

Bizneset kundër furnizimit me energji në treg të lirë, reagon MIE: Do të analizojmë kërkesat e tyre; së shpejti do të publikojmë qëndrimin...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka reaguar pasi 11 shoqata biznesi dolën kundër skemës për të blerë vetë energjinë elektrike në treg të lirë. Përmes...

Balluku në Korçë: Mbështetje për sipërmarrësit të cilët kthehen në autoprodhues të energjisë

Instalimi i paneleve fotovoltaike për prodhimin e energjisë, si një alternativë për uljen e kostove, po tërheq gjithmonë e më tepër vëmendjen e investitorëve....

Masat kundër COVID19, Ministria e Infrastrukturës: Kompanitë e transportit ndërkombëtar të mallrave të dorëzojnë emrat e drejtuesve të automjeteve

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë njofton kompanitë e transportit ndërkombëtar të mallrave se duhet të dorëzojnë brenda ditës së sotme, 14 Mars 2020, listën...

Përmbytje dhe trafik i rënduar në 24 orët e fundit, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjitikës: Në gatishmëri për 3 ditë (NJOFTIMI)

Sipas parashikimeve priten reshje shumë intensive (më shumë se 90 mm/24 orë) në pothuajse të gjithë territorin, gjatë natës së të mërkurës dhe gjithë...

NAFTA JASHTË CILËSISË/ Zbulohet kompania që iu bllokuan 300 tonë naftë bruto, ishte penalizuar më parë nga tatimet

Sot paradite, Admir Abrija nën shoqërinë e ministres Balluku ishte në vendin e ngjarjes ku po bllokoheshin plot 298 tonë naftë bruto. ...

Nga përmbytjet te ujësjellësi dhe sistemi energjitik, MIE raporton për situatën: Zonat e prekura

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë njofton për situatën në akset rrugore dhe për qytetet pas rrebeshit të djeshëm. Ministria thotë se...

Damian Gjiknuri thirrje ministrisë së Infrastrukturës dhe ARRSH: Çoni përpara sa më shpejt ndërtimin e tunelit Kardhiq- Delvinë

Ish-ministri i Energjitikës dhe Infrastrukturës Damian Gjiknuri, ka publikuar pak minuta më parë një video, ku shfaqet puna e pandalshme që është bërë në...

Gazetarja tenton të flasë me Ballukun, roja i përplas derën në fytyrë (VIDEO)

Arjana Loçe, gazetarja e emisionit Boom, është përballur ditën e sotme me indiferencën e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku dhe të rojes...

‘Përjashtohen kompanitë e huaja nga TEC-i i Vlorës’, reagon Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë: Spekulimi i PD është krejtësisht i qëllimshëm dhe i pavërtetë

Ministria e  Infrastrukturës dhe Energjisë ka reaguar në lidhje me deklaratën e deputetit të Partisë Demokratike, Agron Shehaj mbi proçedurën e garës së TEC-it...

Lajmet e fundit