Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

ministria e financave

Tërmeti/ Ministria e Financave nxit bizneset të kontribuojnë për të prekurit: Do t’ju ulen taksat në periudhë solidarizimi

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka njoftuar se të gjitha bizneset që kontribuojnë në ndihmë të familjeve të prekura nga tërmeti do të lehtësohen...

PD-ja ‘masakron’ qeverinë: 120 milionë € vetëm për miqtë e Ramës, asnjë rritje rroge

Partia Demokratike sulmon ashpër qeverinë për miratimin e dhënies së 120 milionë € për disa prej biznesmenëve më të fuqishëm në vend, ndërsa nuk...

Ministria e Financave deklaron vendimin e radhës pas tërmeteve: Gati të alokojmë fond shtesë, ja kur do të publikohen dëmet (DEKLARATA)

Pak minuta më parë, Ministria e Mbrojtjes ofroi 3 llogari bankare të Bankës Credins për të ofruar kontribute vullnetare për familjet e prekura...

Akuzat e opozitës, reagon prerë Ministria e Financave: Nuk do rritet çmimi i naftës, i kemi vendosur kusht koncensionarit

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka reaguar pas akuzave të opozitës për dhënien me koncesion të kontrollit të pompave të furnizimit me karburant dhe...

Raporti i FMN për rritjen ekonomike 4.2%, reagon Ministria e Financave: Më e larta në dekadën e fundit

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka reaguar menjëherë pas publikim it të raportit të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) për rritjen ekonomike. ...

MF mohoi lidhjen me Begon, PD publikon DOKUMENTET: Ahmetaj bëri budallain, ‘Inerte Ekspres’ i përket trafikantit

Pasi Ministria e Financave mohoi të ketë firmosur dokumente që favorizojnë Edmond Begon, duke treguar se në të vërtetë blerësit janë trashëgimtarët e familjes...

Doganat shqiptare në VËSHTIRËSI, dështon plani! -200 ton cigare të zhdoganuara (Presion nga Ministria e Financave)

Doganat shqiptare në vështirësi. Plani doganor i muajit që sapo lamë pas nuk është realizuar, thonë burime të neësbomb.al, duke qenë në shifrat 93...

Ndryshime në paketën fiskale 2019, pritet të ulet tatimi mbi pagat

Pritet që Ministria e Financave të bëjë ndryshime për paketën e re fiskale duke ndërhyrë në 5 ligje që ndryshojnë tatimet mbi pagat. ...

92 punonjës ikin nga Ministria e Financave, zbardhet vendimi i qeverisë

Një nga vendimet e marra sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, është edhe rishpërndarja e numrit të punonjësve në njësitë e qeverisjes qëndrore...

Shteti kundër shtetit, ministria e Financave ultimatum institucioneve publike që nuk paguajnë sigurimet e punonjësve

Ministria e Financave ka shtrënguar masat ndaj institucioneve publike që nuk paguajnë në mënyrë të rregullt detyrimet për sigurimet shoqërore dhe shëndetësore të punonjësve....

Lajmet e fundit