Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

TAG

ministria e financave

Udhëzimi për buxhetin 2023, asnjë punim shtesë apo ndryshim projekti pa miratimin e Ministrit të Financave

Nëse lind nevoja për fonde shtesë në projektet e investimeve buxhetore në vitin 2023, duhet që të miratohen paraprakisht edhe nga Ministri i Financave...

Arrestimet në Ministrinë e Financave, ZBARDHET DOSJA, Ilir Thano tërhiqte çdo ditë deri në 1 milionë lekë nga llogaria e motrës

Është zbardhur dosja e plotë për çështjen e arrestimit të  sekretarit të përgjithshëm të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë Arlind Gjokutaj si dhe të...

Abuzim me 1.2 milionë euro, Hoxha: Skema u zbulua rastësisht, banka iu drejtua prokurorisë

Gazetari Artan Hoxha ka shpjeguar skemën se si është zbuluar abuzimi me 1.2 milionë euro nga ana e Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së...

Kush janë përmbaruesi dhe drejtori juridik të arrestuar së bashku me Arlind Gjokutajn, dëm shtetit 1.2 milionë euro (FOTO-EMRAT)

Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, Arlind Gjokutaj është arrestuar ditën e sotme për shpërdorim detyre. Së bashku me Gjokutajn janë...

Arrestohet sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, në pranga dhe dy drejtorë

Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, Arlind Gjokutaj është arrestuar për shpërdorim detyre. Mësohet se në pranga janë vënë edhe dy...

Obligacionet 15-vjeçare, yield-i arrin në 8.95%

Ministria e Financave zhvilloi në fund të muajit nëntor rihapjen e ankandit të obligacioneve 15 vjeçare, që rezultoi me një rritje të mëtejshme të...

Shoqata e Invalidëve të Punës protestë, ultimatum ministrisë së Financave: Keni kohë deri më 20 nëntor, në të kundërt do vijmë këtu me krevate...

Shoqata e invalidëve të Punës ditën e sotme kanë protestuar përballë Ministrisë së Fianncave. Ata janë shprehur se janë kateogria më e diskriminuar, teksa...

Partia e Lirisë denoncon tenderin e Ministrisë së Financave: Shpenzojnë 380 mijë euro për propagandë, sa 364 paga për pedagogët

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka denoncuar tenderin 380 mijë euro të Ministrisë së Financave, i cili sipas tij po...

Sulmi me miell ndaj ministrit Murati, Financat e Kosovës japin pagat për punëtorët grevistë

Ministria e Financave në Kosovë tha se ka kryer pagesat për pjesën e mbetur të organizatave buxhetore për muajin gusht, por shtoi se punëtorëve...

“Të lirohen ambientet”, Ministria e Financave i përgjigjet “Hysenbelliu Group”: Gazeta Panorama s’ka paguar detyrimet

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka reaguar sot lidhur me lajmin se Gazetës Panorama i është kërkuar të lirojë ambientet e marra me qira...

Lajmet e fundit