Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

ministria e drejtesise

Saimir Sula erdhi pa zemër nga Spanja, Ministria e Drejtësisë thotë se nuk gjen dot përkthyes për letërporosinë

Letërporosia e ardhur nga autoritetet e drejtësisë në Spanjë prej muajit prill, për shqiptarin Saimir Sula, ka mbetur në sirtarët e Ministrisë së Drejtësisë...

18 punonjës të IEVP Fier në “arrest shtëpie”, Ministria e Drejtësisë tregon veprat penale: I ulnin dënimin të burgosurve (DETAJET)

Ministria e Drejtësisë ka reaguar pas dhënies së masës “arrest shtëpie” për plot 18 punonjës dhe ish-punonjës të Burgut të Fierit, të akuzuar për...

Bojkoti i avokatëve, Xhafaj te “Ligjet”: Situatë e papranueshme, ministria e Drejtësisë dhe KLGJ janë në shkelje

Ish-ministri i Drejtësisë, aktualisht deputeti i Partisë Socialiste, Fatmir Xhafaj, sa i përket bojkotit të avokatëve përgjegjës ka bërë ministrinë e Drejtësisë dhe Këshillin...

Dështon grabitja e BANKËS në qendër të Tiranës: Autorët do futeshin me tunele nën tokë, u trembën nga “Shqiponjat”, braktisën gërmimet

Një bankë e nivelit të dytë është tentuar të grabitet në qendër të Tiranës, në Bulevardin "Zogu i I". Mësohet se persona ende të...

Gjendet një armë zjarri pranë Ministrisë së Drejtësisë në Tiranë, dyshohet se u përdor në një ngjarje kriminale

Gjendet një armë zjarri në një pusetë, në bulevardin “Zogu i Parë”, pranë Ministrisë së Drejtësisë në Tiranë. Dyshohet se arma është përdorur në...

“Drejtësia” ia kalon dosjen e Adriatik Llallës Ministrisë së Jashtme, brenda 24 orëve do t’i dërgohet Interpolit

Ministria e Drejtësisë i ka kaluar dosjen e ish-prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llallës, Ministrisë së Jashtme. Burime për mediat bëjnë me dije se Ministria e...

Raste me Covid-19 në burgun e Drenovës, reagon Ministria e Drejtësisë: Një 30-vjeçar…(E PLOTË)

Ministria e Drejtësisë ka reaguar në lidhje me situatën në burgun e Drenovës në Korçë, ku janë raportuar raste me COVID. Ministria sqaron se vetëm...

Drafti për profesionin e ndërmjetësit të pasurive të paluajtshme/NAREA: Ministria e Drejtësisë të zgjasë afatin e konsultimit

Shoqata Kombëtare e Ndërmjetësve të Pasurive të Paluajtshme të Shqipërisë (NAREA) ngre shqetësimin për klimën, frymën dhe nxitimin në të cilën po tentohet të...

Ulsi Manja mbledh vartësit në Ministri, nis punën Drejtoria Antikorrupsion: Fillojmë nga shtëpia jonë

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, ka mbledhur sot vartësit për organizimin e punës për raportim mbi detyrat dhe porositë e ngarkuara. Gjithashtu, shumë shpejt...

Edi Rama ia besoi Drejtësinë Ulsi Manjës, flet Gjonaj: Jam munduar të jap maksimumin, kam pasur rezultate domethënëse

Etilda Gjonaj nuk do të jetë më Ministre e Drejtësisë. Posti i saj i është besuar sot Ulsi Manjës nga kryeministri Edi Rama, teksa...

Lajmet e fundit