Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

TAG

ministria e bujqesise

40 produkte potenciale si produkte të mbrojtura me tregues gjeografikë; 4 të parat me logo kombëtare dhe prezantim në treg

Katët produktet e para të regjistruara si marka të mbrojtura kanë kaluar procesin e verifikimit të përputhshmërisë me karakteristikat e produktit, duke mundësuar kështu...

Asgjësuan 380 mijë pula dhe 500 mijë vezë, qeveria nuk dëmshpërblen dy kompanitë Aiba dhe Haig: I jemi drejtuar gjykatës

Ministria e Bujqësisë nuk ka dëmshpërblyer asnjë prej dy kompanive të cilat pësuan dëme të konsiderueshme nga gripi i shpendëve duke humbur më shumë...

Nuk ka më KRAP! Ministria e Bujqësisë NDALON gjuetinë në Liqenin e Shkodrës, NUK ka peshkim as në Prespë e Ohër (URDHRI)

Ministria e Bujqësisë ka urdhëruar ndalimin e peshkimit në Liqenin e Shkodrës, për një periudhë dy mujore, shkruan newsbomb.al. Urdhri mban datën 1 prill...

Ngrodhja e pulave/ Ministria e Bujqësisë qetëson qytetarët: Nuk ka rrezik nga konsumi i mishit dhe vezëve të gatuara mbi 70 gradë

Ministria e Bujqësisë ka reaguar sërish sot në lidhje me gripian e shpendëve. Në një njoftim zyrtar ministria bën me dije se në 24...

GRIPI I SHPENDËVE/ Ministria e Bujqësisë urdhëron kontroll veterinar në të gjitha fermat: Të asgjesohen menjëherë të gjithë shpendët e ngordhur

Ditën e sotme Ministria e Bujqësisë konfirmoi rastin e parë me virusin H5N8 në vendin tonë, i njohur ndryshe si gripi i shpendëve. Ministria ka...

“Paralajmëruam se është gripi i shpendëve”, Shoqata thirrje ministres së Bujqësisë: Reago ose shkojmë në SPAK

Shoqata për Mbrojtjen e Konsumatorit dhe Prodhuesit Vendor ka reaguar pasi ministrja e Bujqësisë konfirmoi rastin e parë të gripit të shpendëve në Durrës. Shoqata...

Mbi 400 mijë pula të ngordhura në Durrës, reagon Ministria e Bujqësisë: S’ka rast të gripit të shpendit në Shqipëri

Ministria e Bujqësisë ka reaguar pas lajmit, ku u tha se 400 mijë pula kishin ngordhur në Durrës nga grip i shpendëve. Ministria e Bujqësisë...

“Mundi dhe djersa e fermerëve po përçmohet”, Agron Duka thirrje Ministrisë së Bujqësisë: Shihni me prioritet kërkesat e tyre, para se ata të marrin...

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ka bërë thirrje Ministrisë së Bujqësisë, që ti kushtojë një vëmendje të madhe sektorit të bujqësisë...

Skandali me antibiotikët/ Reagon Ministria e Bujqësisë: Po verifikojmë me prioritet rastet, do të merren masa në rast shkeljeje

Ministria e Bujqësië dhe e Zhyvillimit Rural ka reaguar për rastin e “antibiotikëve të kafshëve”, e cila u publikua ditën e djeshme në “Top...

Avionët e vegjël në zonën e Ishmit, reagon Policia: Janë kontraktuar nga Ministria e Bujqësisë për vaksinimin e dhelprës së kuqe nëpërmjet ushqimit nga...

Polciia e Shtetit ka reaguar në lidhje me lajmet që janë publikuar ditën e sotme në media, ku raportohej për prezencën e një avioni...

Lajmet e fundit