Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

ministria e brendshme

Ministria e Brendshme e Kosovës jep njoftimin: Janë lëshuar gjithsej 6375 targa të përkohshme për dy ditë

Ministria e Punëve të Brendshme në Kosovë ka njoftuar se për dy ditë janë regjistruar 6375 targa të përkohshme në të gjitha Pikat e...

Mohojnë përgjegjësitë dhe fitimet, SPAK vë në përballje zyrtarët e Ministrisë së Brendshme

SPAK do të vendosë nesër në përballje personat të cilët akuzohen për tenerin abuziv për uniformat e Policisë së Shtetit. Burime për media bëjnë me...

Refuzuan të firmosnin për shkak të parregullsive për uniformat e policisë, SPAK merr në pyetje zyrtarët e Ministrisë së Brendshme

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka marrë në pyetje sot Aurora Mullën, inxhiniere tekstile në Policinë e Shtetit dhe Ylber Pjetërnikajn, zyrtar në Ministrinë e...

GJKKO nuk i kthen celularin ish-drejtoreshës në Ministrinë e Brendshme: Ka prova të vlefshme, do zbardhim bisedat për tenderin e Policisë

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka vendosur të mos i kthejë celularin Edlira Naqellarit, ish-drejtoreshë në Ministrinë e Brendshme....

Rama e rikonfirmoi në krye të Ministrisë së Brendshme, reagon Bledi Çuçi: Vlerësim dhe përgjegjësi e lartë!

Bledi Çuçi ishte një nga ministrat e konfirmuar në detyrë nga kryeministri Rama, i cili ditën e sotme bëri publik emrat e kabinetit të...

KLSH zbarkon në Ministrinë e Brendshme, te Mbrojtja dhe te Emergjencat Civile: Do të hetohen tenderat për blerjen e pajisjeve

Ka nisur zyrtarisht hetimi nga Kontrolli i Lartë i Shtetit, në të gjitha institucionet që janë përgjegjëse për procesin e emergjencave civile në vend....

Abuzimi me tenderin e uniformave, Apeli i GJKKO vendos për 9 zyrtarët e Ministrisë, 8 në burg 1 në shtëpi (EMRAT)

Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi masat për 9 zyrtarët e arrestuar të Ministrisë së Brendshme për abuzimin me tenderin e uniformave të...

Për çfarë akuzohen? Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzon në SPAK 5 funksionarë të Ministrisë së Brendshme

Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzon në Prokurorinë Speciale SPAK, 5 funksionarë të Ministrisë së Brendshme, e drejtuar nga Bledi Çuçi. Newsbomb.al mëson se...

Veprimet me thesarin, zbulohen të dhënat nga auditi i brendshëm, Ministria që shkëlqeu dhe ajo më dobët

Auditi i brendshëm i qeverisë, nëpërmjet 18 treguesve të performancës së veprimeve me Thesarin e shtetit, e renditi Ministrinë e Brendshme si me korrekten...

SHIFRAT/ Abuzimi me TENDERIN e uniformave të policisë, Murrizi i zbulon të gjitha: Ja sa kushtojnë këpucët, pantallonat, bluzat dhe xhupat

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka folur mbrëmjen e sotme për tenderin abuziv për uniformat e policisë, tender i cili vuri në lëvizje SPAK-un, duke çuar...

Lajmet e fundit