Tirana
few clouds
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
43 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

Ministria e Arsimit

Zyrtarët e ministrisë inspektojnë ngrohjen në shkolla dhe pozojnë si ‘zotërinj’, por çfarë ndodh pas kamerave është lebetitëse

Këta që shikoni në foto janë zyrtarë të ministrisë së Arsimit të cilët po inspektojnë ngrohjen në institucionet shkollore. Siç mund...

Arsimi i gjunjëzuar nga tërmeti, SHAHINI njofton për vendimet pas tërmetit: Nesër…

Ministrja e Arsimit tregoi se gjithsej janë kontrolluar 200 shkolla pas rënies së tërmetit të tmerrshëm të 26 nëntorit, ku vdiqën dhe u shembën...

Rikthehen pas 5 muajsh protestat kundër Reformës së Arsimit të Lartë, studentët mbushin murin e Ministrisë së Arsimit me parrulla (FOTO)

Një grup studentësh dhe aktivistësh të ‘’Lëvizjes për Universitetin’’ organizuan në ditën e parë të sezonit të ri akademik 2019-2020 protestën kundër Reformës së...

Akuzat për daljen e tezës së maturës, reagon Ministria e Arsimit

Ministria e Arsimit ka reaguar pas publikimit të ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili pretendoi se teza e maturës për gjuhët e huaja i ishte...

Mësuesja fyen e dhunon fizikisht fëmijët e klasës së 4-t, ministria e Arsimit merr MASA

Ministria e Arsimit ka reaguar lidhur me rastin e mësueses së shkollës 9-vjeçare në Kukës e cila ushtronte dhunë ndaj nxënësve. ...

Protestat në fakultete, 6 pedagogë i trokasin sot në derë Besa Shahinit

Ngërçi në universitet do te çojë sot në dyert e ministrisë së Arsimit 6 përfaqësues nga asmabletë e pedagogëve. Mësohet...

Ministria e Arsimit Shahini: Po themelohet biblioteka digjitale për kërkimin shkencor

 E ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’ e moderatores Nisida Tufa, ministria e re e Arsimit, Besa Shahini  tha se tashmë po themelohet edhe biblioteka...

Reduktimi i tarifës së shkollës, reagon MAS: Po identifikojmë numrin e studentëve që përfitojnë

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë në një deklaratë për shtyp ka njoftuar për studentët që përfitojnë reduktim të tarifës së shkollimit. ...

Lajmet e fundit