Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Ministria e Arsimit

Kërkojnë ripërsëritjen e provimit, maturantët para Ministrisë së Arsimit: Premtuat që s’do kishte pyetje jashtë programit

Disa maturantë kanë protestuar sot para Ministrisë së Arsimit në Tiranë, duke kërkuar ripërsëritjen e provimit të lëndës me zgjedhje. Kjo kërkesë vjen një...

Në një javë zbulohen tre kopshte private në Fier, të palicensuar nga Ministria e Arsimit

Tre kopshte private për fëmijë janë zbuluar nga Policia e Fierit. Mësohet se asnjë prej këtyre subjekteve arsimore nuk ishte i licensuar nga Ministria...

Ministria ngre grup pune për arsimimin e përkohshëm të fëmijëve të ardhur nga Ukraina

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, bën me dije se është ngritur një grup pune për marrjen e masave për arsimimin e përkohshëm të fëmijëve...

FOTOLAJM/ Aktivistët protestojnë me ngrohëse elektrike para Ministrisë së Arsimit

Mbyllja e shkollave për tre ditë në të gjithë Shqipërinë, për tre ditët e para të kësaj jave, ka bërë që një grup aktivistësh...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë, PD: Kush do kujdeset për fëmijët kur të dy prindërit janë në punë?

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të qeverisë për të mbyllur tre ditë shkollat, për shkak të motit të ftohtë që po përballet vendi...

Rama dhe Kushi premtim mësuesve: Këtë mandat pagat tuaja do rriten edhe me 32%, fillojmë në vitin 2022 me 6%!

Rama dhe Kushi premtim mësuesve: Këtë mandat pagat tuaja do rriten edhe me 32%, fillojmë në vitin 2022 me 6%! Kryeministri Edi Rama dhe ministrja...

“Fshati” “Rolling Hills” në librin e historisë, reagon Ministria e Arsimit: Rrjetet profesionale do të rishikojnë tekstet shkollore

Ministrja e Arsimit  ka reaguar në lidhje me skandalin e librit të historisë së fëmijëve të klasës së katër në Shqipëri. Në libër modeli...

Studentët protestë para Ministrisë së Arsimit, kërkojnë të futen në auditore pa vaksinë dhe pa tampon

Disa studentë të fakulteteve të ndryshme të Universitetit të Tiranës, janë mbledhur paraditen e sotme para Ministrisë së Arsimit. Ata kërkojnë që të merren...

“Në varësi të situatës së pandemisë”, ministrja e Arsimit zbulon tre skenarët e përgatitur për këtë vit akademik

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi në mbledhjen që po mbahet në Komisionin e Edukimit ka zbuluar tre skenarët për vijueshmërinë e mësimit këtë vit. Ajo...

Zonja Kushi, me ç’të drejtë u mohon fëmijëve shkollën? A ka mjedis më të sigurt, më të dobishëm për ta sesa shkolla?!

Nga Blerina Gjoka Në një komunikim live nga facebook-u me një buzëqeshje triumfale, Evis Kushi, ministrja e radhës e Arsimit, komunikoi një vendim që prek...


Lajmet e fundit