Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

Ministria e Arsimit

Ja cilët janë 6 figurat që do të hartojnë politikat arsimit parauniversitar në Shqipëri

Janë përzgjedhur gjashtë anëtarët që do të përbajnë Këshillin Kombëtar të Arsimit Parauniversitar në Shqipëri. Pas një konkursi të shpallur nga Ministria e Arsimit...

Ministria e Arsimit reagon pas deklaratës së PD: Maturantët e kanë udhëzimin e ri

Ministria e Arsimit ka reaguar përmes portalit Transparenca për deklaratën e berë nga deputeti i PD-së, Luçiano Boçi. Ministria shprehet se pretendimet...

Dyshime për publikimin e testit të maturës, Malaj: U tentua të prishej procesi, do ketë ndjekje penale

Bruime nga ministria e Arsimit dhe Sportit kanë konfirmuar fillimisht skandalin e publikimit në media të testit të matematikës së maturës shtetërore. Bëhet fjalë...

“Tezat” e matematikës në Facebook, reagon ministria: E pavërtetë, hartuesit i kemi ngujuar

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka reaguar për publikimin e lajmeve në portale se në rrjetet sociale janë publikuar tezat e provimit të matematikës...

Gazetarja tregon ndërhyrjen për shqiptaren e “Google”, Ministria e Arsimit ngurronte t’i jepte bursën e ekselencës

Gazetarja Kozeta Kurti ka rrëfyer ndërhryjen që i është dashur të bëjë për Sindi Shkodranin, shqiptarja që ka fituar bursë nga “Google”, për të...

Shkolla në Lushnje në gjendje të mjerueshme, rrezikon të zërë fëmijët brenda

Godina e shkollës 9-vjeçare “Foto Puka” është kthyer në një gërmadhë që rrezikon çdo ditë jetët e nxënëseve që mësojnë aty. Stafi pedagogjik dhe...

Agjencia britanike zgjidhet për të akredituar 35 universitete shqiptare

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka arritur një marrëveshje të rëndësishme me Agjencinë e Sigurimit të Cilësisë (QAA) për të vlerësuar standartet në sistemin...

Nora Malaj: Ja cfare lendesh duhet te zgjidhni per te fituar universitetin

“Përvec Universitetit të Sporteve dhe të Arteve që do të kenë konkurim, të gjitha universitetet e tjera do të vendosin kriterin e notës mesatare...

MAS shtyn regjistrimet në master në universitetet private

Shtyhen deri më 21 dhjetor regjistrimet në Master në IAL-të private. Ministria e Arsimit dhe Sporteve nëpërmjet udhëzimit të ri. nr.53, u ka dhënë...


Lajmet e fundit