Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
0.5kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
16 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

Ministria e Arsimit

Agjencia britanike zgjidhet për të akredituar 35 universitete shqiptare

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka arritur një marrëveshje të rëndësishme me Agjencinë e Sigurimit të Cilësisë (QAA) për të vlerësuar standartet në sistemin...

Nora Malaj: Ja cfare lendesh duhet te zgjidhni per te fituar universitetin

“Përvec Universitetit të Sporteve dhe të Arteve që do të kenë konkurim, të gjitha universitetet e tjera do të vendosin kriterin e notës mesatare...

MAS shtyn regjistrimet në master në universitetet private

Shtyhen deri më 21 dhjetor regjistrimet në Master në IAL-të private. Ministria e Arsimit dhe Sporteve nëpërmjet udhëzimit të ri. nr.53, u ka dhënë...

Lajmet e fundit