Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
17 °
Die
15 °
Hën
18 °
Mar
13 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

Ministria e Arsimit

Adoleshentet dhunuan shoqen 14 vjeçare në mes të Tiranës, Ministria e Arsimit “kyç gojën”, kush e ka fajin?

Rrahja mes adoleshentëve është kthyer në një fenomen shqetësues në vendin tonë, e sidomos në kryeqytet. Së fundmi ne kemi qenë dëshmitarë të ngjarjeve...

Nën hetim për korrupsion në Itali, reagon Ministria e Arsimit: Christian Solinas s’ka marrë titullin “Honoris Causa” në Shqipëri

Ministria e Arsimit ka reaguar në lidhje me lajmin, ku thuhej se Guvernatori  i Sardenjas në Itali ka marrë në Shqipëri titullin “Honoris Causa”. Ministria...

“Zëri shkon aty ku shikimi s’mundet”, nisma emocionuese e Ministrisë së Arsimit për nxënësit që nuk shikojnë

Një nismë emocionuese dhe të veçantë ka marrë Ministria e Arsimit për nxënësit që nuk shikojnë. Ministria ka nisur një projekt që e kanë quajtur...

Qëndresa qytetare protestë “homazh” para Ministrisë së Arsimit për degët e mbyllura: 8 studentë ikin çdo ditë nga vendi

Qëndresa Qytetare ka zhvilluar ditën e sotme një protestë “homazh” në Ministrinë e Arsimit, për degët e mbyllura gjatë këtij viti. Ata kanë vendosur lule...

Pedagogët marrin zgjidhje për disa kërkesa, por s’janë të kënaqur, Koçavi: Nuk morëm përgjigje për pagat

Edhe sot pedagogët janë ngritur në protestë dhe këkrojnë t’u rriten pagat. Sindikada e pedagogëve ka deklaruar se kanë marrë përgjigje për disa nga kërkesat...

Raporti i Kontrollit të Lartë të Shtetit: Ministria e Arsimit ka “harruar” që ka dhe Sportin, vetëm 4% fonde

Pesha e fondeve që kanë shkuar për sportin në raport me fondet totale buxhetore është minimale duke treguat qartësisht “harresën” e Ministrisë së Arsimit...

Tubimi para Ministrisë së Arsimit, reagon Edi Rama: Nxënëset e “Mehmet Akif” të protestojnë kundër pronarëve që shitën godinën

Kryeministri Edi Rama reagon për protestën e zhvilluar sot para Ministrisë së Arsimit nga nxënëset e kolegjit turk "Mehmet Akif", i cili u mbyll...

Pas Shqipërisë, hakerat sulmojnë Maqedoninë e Veriut, objekt web-faq e Ministrisë së Arsimit

Pas Shqipërisë edhe Maqedonia e Veriut ka rënë pre e një sulmi kibernetik. Bëhet me dije se faqja zyrtare e Ministrisë së Arsimit është...

Udhëzimi i Ministrisë së Arsimit: Mësuesit e rinj do qëndrojnë 3 muaj në provë, vlerësim psiko-social para se të edukojnë nxënësit

Ministria e Arsimit ka nxjerr një udhëzim për të për mësuesit e rinj dhe të gjithë punonjësit e institucioneve arsimore parauniversitare, i cili parashikon...

Rikthimi i e-Albania pas sulmin kibernetik, Ministria e Arsimit njofton afatin për regjistrimin e klasave të para dhe të dhjeta

E-Albania ka nisur sërish shërbimin pas sulmit kibernetik, çka bëri që të bllokohej për disa ditë. Ministrja e Arsimit, Evis Kushi bën me dije se...

Lajmet e fundit