Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

ministri rus

Lavrov: BE dhe NATO po bëjnë koalicion për të luftuar Rusinë

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov pretendon se BE dhe NATO po bëjnë një "koalicion" për t'u përgatitur në thelb për një luftë me...

Ministri i Jashtëm rus fajëson Kievin për krizën e grurit: Duhet të kishin çminuar Detin e Zi

Kriza e eksportit të grurit të Ukrainës do të ishte zgjidhur tashmë nëse Kievi dhe aleatët e tij perëndimorë do të kishin çminuar portet...

Ministri rus tha se ishte projekt i Serbisë/ Rama: Sergei Lavror, peshkaqen i madh! Vuçiç: Ballkani i Hapur është ide e Zoranit, Edit dhe...

Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor që kanë marrë pjesë në Samitin e Ohrit për "Ballkanin e Hapur", janë duke dhënë një konferencë të...

Turqia e gatshme të garantojë eksportin e grurit nga Ukraina dhe Rusia

Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu ka deklaruar se Turqia është e gatshme të negociojë me Ukrainën dhe Rusinë për ndalimin e luftës dhe...

Ministri rus Lavrov arrin në Turqi për bisedime lidhur me eksportin e drithërave

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, nisi vizitën dyditore në Turqi, ku ai pritet të mbajë bisedime për zhbllokimin e eksporteve të drithërave nga...

Do krahasonte Kosovën me Ukrainën, ministri rus flet për vizitën e anuluar në Beograd: Mbështesim nismën e Serbisë për “Ballkanin e Hapur”

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov, ka reaguar sot për vizitën që nuk mund të bënte në Serbi, për shkak se të gjitha vendet...

Ministri rus: Çdo mjet i NATO-s që çon armë në Ukrainë është “një shënjestër”

Sergei Shoigu, ministër i Mbrojtjes i Rusisë, ka lëshuar një paralajmërim të ashpër ndaj NATO-s kundër dërgimit të ndihmës ushtarake në Ukrainë. “Ne do ta...

Ministri rus për Kosovën: Pse shqiptarët e shpallën Pavarësinë, kurse Krimea jo?!

Ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov dhe ai ukrainas Dmytro Kuleba, janë takuar sot në Turqi për të biseduar për luftën në Ukrainë, shkruan...

Ministri ukrainas i zhgënjyer nga takimi në Turqi, Lavrov i Rusisë: Ne nuk e kemi pushtuar Ukrainën! Amerika po ndërtonte atje armë biologjike

Takimi mes dy ministrave të jashtëm të Ukrainës dhe Rusisë ka përfunduar pak më parë dhe shefi i diplomacisë ukrainase ka dalë i zhgënjyer...

LAVROV i Rusisë ironizon Zelenskyn: I ka humbur qetësia, po tregohet i ashpër me aleatët e vet, por NATO nuk ndërhyn (DEKLARATA)

Ministri i Jashtëm Rus Sergey Lavrov deklaroi sot në mesdite në një konferencë për shtyp që sapo ka përfunduar (ora 12.23) se presidentit të...


Lajmet e fundit