Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

ministri i jashtem

Aktiviteti i veçantë i Luela Hajdaragës, ambasadorja shqiptare mbledh të gjitha diplomatet femra në Greqi dhe ministrin Dendias

Ambasadorja shqiptare në Athinë, Luela Hajdaraga ka organizuar një aktivitet të veçantë në selinë diplomatike në Greqi dhe ka ftuar të gjitha homologet e...

Thirrjet “e dëshpëruara” të Ukrainës, vendet perëndimore kundër dërgimit të avionëve luftarakë

Ministri i Jashtëm i Ukrainës ka përsëritur këtë të martë thirrjet drejtuar vendeve perëndimore, për dërgimin e avionëve luftarakë. “Forcat e Armatosura të Ukrainës duhet...

“Agjentët rus kanë hakuar telefonin e Lizz Truss”, Kremlini e mohon

Kremlini mohoi se agjentët rusë kishin përgjuar dhe hakuar telefonin celular të ish-kryeministres së Britanisë Liz Truss . Tabloidi britanik Daily Mail shkroi të shtunën...

Ministri i Jashtëm i Ukrainës presion BE: Vendosini embargo naftës ruse  

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, ka rritur presionin ndaj Bashkimit Evropian, duke këmbëngulur se raundi tjetër i sanksioneve kundër Rusisë duhet të...

“Shpërthen” ministri i jashtëm ukrainas, thirrje botës: Mos e blini naftën ruse, është plot me gjak ukrainas

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, ka kritikuar ashpër liderët botërorë lidhur me vendosjen e një ambargo të naftës ruse. Përmes një postimi në...

Ministri i Jashtëm ukrainas: Rusia dëshiron të rrafshojë Mariupolin

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba thotë se qyteti i Mariupol nuk ekziston më. Me anë të një videomesazhi, ai tha se qyteti port...

Lufta në Ukrainë, ministri i Jashtëm: Do të negociojmë me Rusinë, por nuk do dorëzohemi

Ministri i Jashtëm i Ukrainës ka thënë se vendi është i gatshëm të hyjë në negociata me Rusinë, por se forcat e saj nuk...

Ministri i Jashtëm i Ukrainës: Nuk do të ndalemi dhe as do të lodhemi! Do luftojmë ashpër për të mbrojtur tokën dhe popullin tonë

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, në një postim në rrjetet sociale është shprehur se ushtria ukrainase nuk do të ndalet dhe as nuk...

Kosovë/ Operacioni ‘Fshesa’ në Ministrinë e Jashtme, Konjufca SHKARKON 14 konsuj, mes tyre dhe atë të Shqipërisë (Emrat)

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka vendosur që të shkarkojë 14 konsuj nëpër konsullata të Kosovës. Burime për...

Ministri kap prej fyti aktivisten, e nxjerr me dhunë nga mbledhja (VIDEO)

Ministri i Jashtëm i Britanisë, Mark Field është filmuar u duke nxjerrë jashtë me dhunë nga një mbledhje një aktiviste të 'Greenpeace', që protestonte...

Lajmet e fundit