Tirana
moderate rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
6.2kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

ministri i drejtesise

Qeveria ka vullnet për amnistinë, ministri Manja: Kemi ngritur grupin e punës, mund të jetë në fundvit ose fillimin e 2023-shit

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, është shprehur sot në Komisionin e Ligjeve se Qeveria ka vullnet për aplikimin e një amnistie penale në fundvit,...

Ulsi Manja për Hartën e re: Shpërndan 408 gjyqtarë, është përgatitur nga ekspertët më të mirë që nga 2019! Presim “ok” nga Financat             

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, është ftuar në një seancë dëgjimore në Kuvend për Hartën e re gjyqësore. Ai ka thënë se sapo Ministria...

Ministri Manja liston 10 gjyqtarët e shkarkuar: Vetëm njëri ka 800 milionë lekë pasuri! Kanë ndërtuar dhe vila pa leje, ku janë hetimet?!

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, ka listuar 10 gjyqtarët dhe prokurorët e shkarkuar nga vettingu, por për të cilët institucionet e drejtësisë nuk kanë...

Lagalizuan katin pa leje mbi kopshtin e fëmijëve, 6 zyrtarë përfundojnë në SPAK

Gjatë punonjës të Kadastrës janë kallëzuar penalisht në SPAK. Kështu njoftoi këtë të martë ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, i cili tregoi dhe shkeljet...

Reagimi i parë i PD për kabinetin e ri të Edi Ramës: Ulsi Manja duhet të ishte para drejtësisë, jo Ministër Drejtësie! Për...

Partia Demokratike reagon zyrtarisht për kabinetin e ri që kryeministri Edi Rama prezantoi dje. PD "shënjestron" drejtpërdrejt një nga ministrat e rinj, Ulsi Manjën,...

Verifikim për abuzimet me tenderat të ministria e Drejtësisë, REAGON Ylli Manjani

Reagon ish-minsitri i Drejtësisë Ylli Manjani pasi prokuroria ka nisur verifikimi ndaj tij dhe Petrit Vasilit. Sot 4 ish-funksionarë të...

Jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë i Maqedonisë, ja SHKAKU

Bilent Saliu Ministri i Drejtësisë i Maqedonisë, Bilent Saliu, ka dhënë dorëheqje nga posti për arsye morale, pas vendimit të Prokurorisë dhe Gjykatës së...


Lajmet e fundit