Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

ministri gjerman

Takimi i ministrave të jashtëm të BE, shefi diplomacisë gjermane: E ardhmja e vendeve të Ballkanit Perëndimor është në Europë

Heiko Maas, ministër i Jashtëm i Gjermanisë është shprehur sot në takimin me homologët e vendeve të BE, se e ardhmja e të gjitha...

Ministri i Jashtëm gjerman “ultimatum” BE: Mbani premtimin për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë! Veproni tani që të mos ketë dyshime

Ministri i Jashtëm gjerman Michael Roth i dërgon një mesazh të qartë Bashkimit Europian: E ardhmja e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, dhe e...

Gjermania kërkon nga BE të anëtarësojë Shqipërinë dhe Maqedoninë: Shtyrja do minonte procesin dhe kredibilitetin e BE në rajon (DEKLARATA)

Gjermania kërkon që në qershor të procedohet me afrimin drejt Evropës të dy vendeve, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, raporton newsbomb.al. Ministri i shtetit për...

Ministri gjerman i Shëndetësisë këshillon BE-në: Më mirë merrni vaksinën ruse “Sputnik V”

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn, ka këshilluar Bashkimin Europian që të marrë vaksinën ruse “Sputnik V” për imunizimin e qytetarëve.Procesi i vaksinimit në...

Shtyrja e Brexit, Ministri gjerman i Punëve të Jashtme: Nuk mund të zvarritet një dekadë

Javën e kaluar, 27 shtetet e BE-së pranuan t’i garantojnë Britanisë një shtyrje mbi daljen e saj nga BE-ja deri në fund të tetorit....

Shqipëria të vazhdojë të ndjekë reformat, ministri gjerman thirrje opozitës: Vendi për debat është parlamenti jo rruga (E PLOTË)

Ministri gjerman i shtetit Michael Roth thotë se Shqipëria duhet të vazhdojë të ndjekë reformat e saj, në mënyrë që shtetet anëtare të BE-së...

Basha takon ministrin gjerman, zbardhet fokusi i bisedës

Ministri i Jashtëm Gjerman Heiko Mass ndodhet në Tiranë për një vizitë zyrtare. Kreu i PD, Lulzim Basha e ka pritur...

Nuk ndalen sulmet e PD-së ndaj NDËRKOMBËTARËVE, në shënjestër këtë herë ministri gjerman

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit gjerman Roth, duke u shprehur se nëse ai do...

Dorëhiqet ministri i Brendshëm gjerman pas përplasjes me Merkel

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë Horst Seehofer ka dhënë dorëheqjen pas përplasjes me kancelaren Angela Merkel për çështjen e emigrantëve. Seehofer...

Ministri gjerman: BE nuk bën pazare me Shqipërinë për çeljen e negociatave

Ministri gjerman i shtetit për Çështjet e Europës, Michael Roth ka folur për politikat e BE-së ndaj Shqipërisë e Maqedonisë pas vendimit europian për...

Lajmet e fundit