Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

ministrat

Ministrat e NATO-s me qëndrim të përbashkët lidhur me agresionin rus

Të 30 anëtarët e NATO-s janë bashkuar kundër veprimit ushtarak rus në Ukrainë, tha më 7 janar misioni i Shteteve të Bashkuara në këtë...

Nis puna për vitin e ri, Rama mbledh ministrat në një lokal në ish-Bllok, çfarë pritet të diskutohet

Kryeministri Edi Rama e ka nisur punën për vitin e ri të 2022. Bëhet me dije se kryeministri ka mbledhur ministrat në një lokal...

Po nëse arrestohen të gjithë ministrat? Rama: Ju mendoni se unë trishtohem? Kush ka bërë, të shkojë të bjerë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar mbrëmjen e sotme në “Zonë e Lirë” se kush ka shkelur ligjin, qoftë politikan apo ministër le të përballet...

Rama tregon për herë të parë se çfarë u thotë ministrave në mbledhjen e parë të kabinetit: Vendet ku jeni ulur jua kam dhënë…

Kryeministri Edi Rama ka folur mbrëmjen e sotme për arrestimin e ish-ministrit Lefter Koka, i cili akuzohet për “shpërdorim detyre”, teksa ka treguar se...

Edi Rama dhe një pjesë e kabinetit qeveritar vizitë zyrtare në Itali këtë javë, zbulohet axhenda

Kryeministri Edi Rama ditën e mërkurë do të udhëtojë në Itali për një vizitë zyrtare. Lajmin e ka bërë me dije Stefano Salmaso, përgjegjës i...

Deputetët flasin për shqetësimet e qytetarëve që përfaqësojnë, në sallë mungon pjesa më e madhe e ministrave

Në seancën e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë deputetët kanë folur për problematikat që kanë zonat që ata përfaqësojnë. Deputetët kanë treguar shqetësimet që...

Betimi dhe mbledhja e parë e Qeverisë “Rama 3”, reagon PD: Propagandë bajate, është më e korruptuara në Ballkan

Partia Demokratike reagon për betimin dhe mbledhjen e parë të Qeverisë "Rama 3". Përmes deputetes Oriola Pampuri, PD thotë se shfaqja e sotme ishte...

“Kush shkel në dërrasë të kalbur do përballet me ligjin”, Rama me paralajmërim: Marrëdhëniet me publikun s’mund të jetë opsionale, lini çdo gjë kur...

Edi Rama, është duke iu lexuar aktualisht ministrave Kodin e Etikës të Kryeministrisë dhe Ministrive. Ai u ka dhënë disa këshilla ministrave duke thënë...

Edi Rama u lexon ministrave publikisht Kodin e Etikës: Kush e shkel kërkon falje, kush e përsërit largohet!

Edi Rama, është duke iu lexuar aktualisht ministrave Kodin e Etikës të Kryeministrisë dhe Ministrive. Ai ka bërë me dije për herë të parë...

FOTOLAJM/ Edi Rama dhe ministrat presin semaforin, në dorë mbajnë “dekretet e kuqe”

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrat kanë mbaruar ceremoninë e betimit te presidenti Ilir Meta. Pasi kanë mbaruar ceremoninë ata janë nisur në këmbë...

Lajmet e fundit